Yerel Gündem:
Kamu yoluna kapan yapan belediye başkanının 3 sene hapsi isteniyor.

İstanbul Esenyurt İlçesinde AKP'li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun, Devlet Hastanesi arka çıkışında Pazar Yoluna yaptırdığı Kapan yüzünden, yüzlerce arabanın 4 lastiği patladı. 

TCK 154 HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ VE TCK 179 TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA, TCK 251 KONTROL GÖREVİNİ İHMAL, TCK 214 SUÇ İŞLEMEYE TAHRİK. TCK 151 MALA ZARAR VERME. TCK 123 HUZUR VE SÜKUNU BOZMA. MADDELERİNCE SUÇ

Türk Ceza Kanunu MADDE 154

Hakkı olmayan yere tecavüz
(1) (Değişik: 25/2/2009-5841/1 md.) Bir hakka dayanmaksızın başkasına ait taşınmaz mal veya eklentilerini malikmiş gibi tamamen veya kısmen işgal eden veya sınırlarını değiştiren veya bozan veya hak sahibinin bunlardan kısmen de olsa yararlanmasına engel olan kimseye, suçtan zarar görenin şikâyeti üzerine altı aydan üç yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezası verilir.

(2) Köy tüzel kişiliğine ait olduğunu veya öteden beri köylünün ortak yararlanmasına terk edilmiş bulunduğunu bilerek mera, harman yeri, yol ve sulak gibi taşınmaz malları kısmen veya tamamen zapt eden, bunlar üzerinde tasarrufta bulunan veya sürüp eken kimse hakkında birinci fıkrada yazılı cezalar uygulanır.

(3) Kamuya veya özel kişilere ait suların mecrasını değiştiren kimse hakkında birinci fıkrada yazılı cezalar uygulanır.
 

Kapan mağdurlarından biride Star TV E. Protokol Müdürü gazeteci Dursun Boran. 29 Eylül 2016 saat 11.00 de Devlet Hastanesine giden Boran, çıkışta 3 ay önce Pazar Yolu Caddesine yapılan Kapanı fark etmeyip üzerinden geçince 4 lastiği parçalandı. 

Olay yerine , diğer vatandaşların zarar görmemesi için TV ekiplerini ve haber ajanslarını çağıran Boran. Kapanı haber yaptırdı. Belediye Başkanı Kadıoğlu'nu aradı " Devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Medeni insanların olduğu şehirlerde, kapan, kasis olmaz. Trafik tabelası olur. Derhal zararımı karşılayın ve kapanı sökün atın. Yaptığınız TCK nın 5 ayrı maddesine göre suç " dedi.

YASAK PARKI KONTROL EDİP ÖNLEYEMEYİNCE KAPAN YAPMIŞLAR.

Eczanelerin olduğu cadde senelerdir çift yönlü trafiğe açık. Ancak sağlı, sollu yasak park yapanları ceza yazıp önleyemeyen belediye, trafik aksın diye yolu tek yönlü hale getirmiş. Hastane çıkışına Kapan yapmış. Suç işlemiş. Son 3 ayda hergün 9-10 hastaneden çıkan vatandaşın lastiği parçalanıyor. 3 ayda 500 civarında oto kapandan zarar görmüş. Otoparkı olamayan binalara iskan veren veren, belediyeler yollarda trafik problemini böyle çağ dışı işlerle önlemeye çalışıyor.

Etrafdaki esnaf, yeni konan tuzağın derhal kaldırılmasını, caddede yasak parkın önlenmesi içinde, trafik kontrolünün sıklaştırılmasını talep ediyorlar. Bazı vatandaşlarda, başkan Kadıoğlu hakkında suç duyurusu yapmaya hazırlanıyor.

TBMM DE SORU ÖNERGESİ OLDU.

CHP istanbul millevekillerinden biride İçişleri Bakanının cevaplandırması talebiyle, kapanları TBMM de soru önergesi yapacak.

Resimde AKP li Belediyenin Kapanı görülüyor. 

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Erdoğan Yıldız 2 yıl önce

cumhurbaşkanı bu kapancıları görsen, görevden ihraç eder. ak parti 3 y ile savaşmak için kuruldu. yasaklar, yokluklar, yolsuzluklar. bu kapanlar yasakları hatırlatıyor. medeni şehirlerde tuzak olmaz. olrsa yanlışlık var demektir
başka devletlerde olsa dahi, kötü yanlış bizde örnek olamaz

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce

esenyurt ile beylikdüzü aynı ilçeye bağlı iki belde idi.biri necmi kadıoglunun elinde yıllardır.akp li necmi baskanın ürünü.diğeri chp li. birini her anlamda b....götürüyor, diğeri insana layık bir şehir....fark görüyorum ya sen?acaba üç y ile mücadele için parti kuranlar görmüyorlarmı.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Necmi Yoldaş 2 yıl önce

hergün onlarca otonun 4 lastiği parçalanıyor, bu çağ dışı işle trafiğe çözüm bulduğunu sanıyor bazıları. kaldırın o kapanlar ile. emlak, reklam vergilerimizi çar çur etmeyin. kat oto parkları yapın. tuzak kurmayın.
müslüman elinden, dilinden zarar gelmeyendir. suç tabi necmi kadıoğlu sanık olmalı

Misafir Avatar
Yavuz Meral 2 yıl önce

devlet, belediyeler vergi aldığı vatandaşına tuzak kurmaz. medeni şehirlerde tuzak,kapan değil trafik tabelası olur. ak belediye gitti, kapancı belediyecilik geldi

Başkan Cem Kara Belediye personeli ile iftar...
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Belediye personeli ve aileleri ile geleneksel iftar yemeğinde bir araya...

Haberi Oku