Yerel Gündem:
Kerimoğlu'ndan özelleştirmelere tepki
Kerimoğlu, " Genç Cumhuriyetimizin Kurtuluş Savaşı'ndan hemen sonra başlattığı çağdaşlaşma, modernleşme, uluslaşma hamlesi olan kurumların özelleştirilmesi tasarısı kabul edilemez. Atatürk'ün vasiyetini bıraktığı Türk Dil Kurumu ve toplantılarına bizzat katıldığı Türk Tarih Kurumu ortak ulus bilincimizi oluşturdu. Hepimizin Türk bayraklarıyla dolaştığı şu günlerde bize millet olmayı öğreten kurumlar nasıl özelleştirilebilir? Bunları kim, niye almak ister, iyi düşünmek lazım.

Modern, çağdaş bir devletin göstergesi kültüre, sanata ve bilime yaptığı yatırım, bütçeden ayırdığı paydır. Bu alanlarda kâr-zarar hesabıyla hareket edilemez. Biz, belediye olarak çektiğimiz büyük ekonomik sıkıntılara rağmen, Türkiye'nin tek ödenekli tiyatrosu olan BBT'yi geliştirmeye çalışıyoruz. Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'ne yatırım yapıyoruz. Kültürel geçmişimizden kopmamak için müzeler açıyor, çocuklarımızı yetiştirmek için sanat kursları veriyoruz. Devlet bunların kat kat fazlasını yapmalıdır.
 
Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir." sözünü hatırlatıyor, hükûmeti bu yanlış tasarıdan hemen vazgeçmeye çağırıyoruz. dedi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Başkan Cem Kara Belediye personeli ile iftar...
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Belediye personeli ve aileleri ile geleneksel iftar yemeğinde bir araya...

Haberi Oku