KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylanan 15000’lik planların 25Ocak 2013’te askıya çıkarıldıktan sonra askıdan indirilerek 15 Şubat 2013 tarihinde yeniden askıya çıkarıldığı ortaya çıktı.

 KİŞİYE ÖZEL İMAR PLANI!

KİŞİYE ÖZEL PLAN!

1/5000 ölçekli Kumburgaz TEM Bağlantı Yolu Doğusu ve Kartaltepe Nazım İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14.09.2012 gün ve 1922 sayılı kararı ile 10.12.2012 tarihinde onaylandı.

Planlar 25 Ocak 2013 tarihinde askıya çıkarıldı. Daha sonra askıdan indirilerek birkaç kişiye özel arazilerde planlarda değişiklikler ve düzenlemeler  yapıldı. Bu değişikliklerde yeşil alanların kaldırıldığı gelen iddialar arasında. Planlar 15 Şubat 2013 tarihinde yeniden askıya çıkarılarak itiraz süresi de uzatıldı.

İKİNCİ DUYURU YAPILDI!

Büyükçekmece Belediye Başkanlığı daha önce yaptığı duyuruda ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane binasında askıya çıkartılmış olan plana yapılacak itirazların 15.02.2013 tarihine kadar kabul edileceğin’ belirtmişti. Belediye tarafından yapılan ikinci duyuruda ise  ‘askı süresi 15.03.2013 tarihine kadar uzatılmıştır.’ Denildi.

BAŞKANLAR HESAP VERECEK!

Askıdan indirilen planlar birkaç torpilli kişiye özel değişiklikler yapıldıktan sonra tekrar askıya çıkarılıyor. Bu iddialar doğrulanırsa, belediye yasasına aykırı davranıldığından dolayı, önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sonra da Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün bu durumun hesabını vermeleri gerekiyor. HABERDAR ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2013, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 7 yıl Önce

bu planın mağdurlarından biriyim. kiri işlerin üzerine gittiği için haberdar gazetesine çok teşekkür ederim. hakkımızı yiyenlere zerre kadar helal etmiyoruz. iki başkanında öbür dünyaları pek bir sıcak olacak. hz ömer'i örnek almalarını tavsiye ediyorum.

şener şahinoğlu
şener şahinoğlu - 7 yıl Önce

bende 14 şubatta dilekçe vermeye gittiğimde 5 ci katta askılarda aramama rağmen plan askıda yoktu ne işler dönüyor.

muhsin bayraktutan
muhsin bayraktutan - 7 yıl Önce

hayret edilecek şey aslında herkesin dili tutulmuş. görmüyormusunuz. kadir topbaş kendi arsasını ve dünürünün arsasını turizm alanı yapmış etrafındaki bütün arsaları ve yolları buna göre dizayn etmiş . iki arsayı birbirine bağlamak için aradki vatandaşın arsasını yeşil saha yapmış. halihazırda kendi arsasına kaçak inşaat yaptı. sanki hasan akgün bunları bilmiyormu. danışıklı döğüş var burada . yerel seçimde hasan akgün akp adayı olacak.

SIRADAKİ HABER