Yerel Gündem:
KÜÇÜKÇEKMECE'DE AYNA RÜZGARI ESTİ
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği konserde Ayna grubu sahne aldı. Fevzi Çakmak Meydanı'nda gerçekleşen konseri, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz çok sayıda Küçükçekmeceli vatandaşla birlikte izledi. Konserde Ayna grubu, geçmişten bugüne hafızalarda yer etmiş şarkılarını sevenleri için seslendirdi. Vatandaşların hep bir ağızdan eşlik ettiği grup, söylediği şarkılarla Küçükçekmecelilere Zafer Bayramı coşkusunu yaşattı.


"BASİT BİR KELİME DEĞİL ZAFER BAYRAMI"

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından söz alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, "Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bugün Zafer Bayramımızı coşkuyla kutluyoruz basit bir kelime değil Zafer Bayramı. Arkasında acı, gözyaşı, keder, inanç iman var. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Türkiye'nin parça parça olacağını düşünenler vardı. Rabbim bizlere bir daha Kurtuluş Savaşı kazanabileceğimiz acılar yaşatmasın inşallah "dedi.


AYNA GRUBU’NDAN KÜÇÜKÇEKMECELİLERE JEST


Ayna grubu ise Akdeniz şarkısını Küçükçekmeceliler için değiştirerek jest yaptı. Küçükçekmeceli vatandaşlara şarkısıyla merhaba diyen Ayna grubu, “Ben Büyükçekmece’de büyüdüm ama bundan sonra ben de Küçükçekmeceliyim” diye konuştu.
 
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Ovayenice Mahallemizde Bilgilendirme Çalışması...
Ovayenice Mahallemizin askıda bulunan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı itiraz süreci son güne girerken...

Haberi Oku