Yerel Gündem:
MANNE PROJESİ İLE 884 ANNEYE ULAŞILDI
Küçükçekmece Belediyesi ile Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Manne Projesi’nin (Mahelle Anneleri)  6’ncı ay kutlaması Sultan Kafe’ de yapıldı. Kutlamaya Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya’nın eşi Gülsüm Kaya ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in eşi Nilgün Karadeniz de katıldı.

 884 ANNEYE ULAŞILDI

 Projeye gönüllü bir şekilde özveriyle destek veren MANNE’lerin motivasyonlarını sürdürmek ve başarısını kutlamak amacıyla yapılan etkinlikte Gülsüm Kaya ve Nilgün Karadeniz, Mannelere kitap hediye ederek emekleri için teşekkür etti. Bağımlılık noktasında toplumsal farkındalık ve bilinçlendirme sağlamak amacı ile Küçükçekmece Belediyesi tarafından başlatılan MANNE Projesi, 6 ayda 884 anneye ulaşarak, toplumun bağımlılık hakkında farkındalığını 2 kat arttırdı. Proje yüzde 179 oranında başarı elde etti.

 “TOPLUMSAL DUYARLILIK ARTTI”

 Hem kişisel hem toplumsal olarak daha büyük sorunlara yol açmadan bağımlılığa karşı tedbir almanın önemine değinen, Manne Proje Koordinatörü Sema Balık Okutan, “Manne Projesi ile birlik, beraberlik ve toplumsal dayanışmayı pekiştirip, küçük kitleler aracılığı ile büyük kitlelere ulaşarak bağımlılık konusundaki toplumsal duyarlılık artıyor. Verilen eğitimler sonucunda ise bilgili, bilinçli bir toplum elde etmeye başlıyoruz” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

BİNLERCE ÇOCUK GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Küçükçekmeceli çocuklar günlerini Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği Çocuk Şenliği ile...

Haberi Oku