Yerel Gündem:
Öğretmenleri için 'şükran' etkinliği düzenlediler
Beylikdüzü Belediyesi ve Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği iş birliğinde MEB Beylikdüzü Gürpınarm Otizm İş Uygulama Okulu’nda görev yapan özel eğitim öğretmenleri için 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle “şükran” etkinliği düzenlendi.

Beylikdüzü’nde dezavantajlı gruptaki bireyler için eğitim ve sosyal olanaklar arttırılmaya çalışılıyor. Bu anlamda yaplan girişimler, Beylikdüzü Belediyesi’nden daimi destek görüyor. Beylikdüzü Belediyesi ve Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği iş birliği ile otizmli öğrencilerin öğretmenlerine yönelik bir “Şükran” günü yapıldı. MEB Beylikdüzü Gürpınar Otizm İş Uygulama Okulu’nun özel eğitim öğretmenleri için düzenlenen Şükran etkinliğinde Dernek Başkanı Adem Kuyumcu bir konuşma gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Kuyumcu yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, farklı bir gelişim süreçleri olan otizmli, bedensel engelli ve zihinsel engelli çocuklara eğitim veren özel egitim öğretmenliğinin ise zor ve çok kutsal olduğunu vurguladı ve öğretmenlere teşekkülerini sundu. Kuyumcu, “ Engelli çocuk ve bireylerin eğitim hayatına katılabilmesi için çok fazla özel egitim okuluna ihtiyacımız var.

Beylikdüzü Belediyesi göreve geldiğinden beri engellilerin hayata katılımı için çok önemli çalışmalar yapıyor. Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu özel eğitim okullarının da talep edilen tüm ihtiyaçlarını karşılama noktasında azami gayret gösteriyor. Tüm belediye yönetimine teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu. Kuyumcu ayrıca inşaatı hızla devam eden 24 derslikli 1. ve 2. basamak otizm okulunun da çok önemli bir açığı kapatacağını ekledi.

Etkinlige Beylikdüzü Belediyesi adına Meclis Üyeleri Ahmet Bagbekleyen, Aziz Gökdeniz, Nejla Kotil Saruhan, Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz, Sağlık İsleri Müdürü Ali Onur Baştuğ, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba katıldı. Meclis Üyesi Ahmet Bagbekleyen belediyenin engelliler ve özel eğitim konusundaki hassasiyetini ve hizmetlerini anlattı. Etkinlik sonrası Adem Kuyumcu ve Meclis Üyeleri daha sonra Beylikdüzü Belediyesi tarafından yapılan okul inşaatını inceledi.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Bakırköy'de çocuklar için dev işbilriği
Bakırköy Belediyesi, Bakırköy Kaymakamlığı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bakırköy Çocuk...

Haberi Oku