RAMAZAN'DA YAŞAM VADİSİ'NDE YUNUS EMRE GECESİ...

Bu yılki Ramazan etkinliklerini nitelikli programlarla Yaşam Vadisi'nde gerçekleştiren Beylikdüzü Belediyesi, Yunus Emre felsefesini sahneye taşıdı. Maneviyatın üst düzeye çıktığı gecede Sanatçı Ayla Demirtaş ve ekibi, halk ozanın ilahilerini söyledi, şiirlerini seslendirdi. Diğer taraftan Beylikdüzü Belediyesi Halk ve Modern Dans Oyunları grubu başarılı bir performans sergiledi.

RAMAZAN'DA YAŞAM VADİSİ'NDE YUNUS EMRE GECESİ...

Beylikdüzü'nde Ramazan akşamlarının bir haftası geride kaldı. Vatandaşı ayın manasına uygun programlarla buluşturan Beylikdüzü Belediyesi, bu kez tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre'yi andı. "Yaratılanı hoş gör, Yaradan’dan ötürü" sözünü bir kez daha hatırlatan Usta Sanatçı Ayla Demirtaş konser boyunca ekibi ile birlikte Emre'den kesitler sundu, O'nun unutulmaz şiirleri okundu, ilahileri söylendi. Sanatçı Demirtaş, Yunus Emre'yi anlamanın derin bir bakış açısı gerektirdiğini belirterek, sahnede vokal ve solistleri ile birlikte unutulmaz bir geceye imzasını attı. Tüm ekip adına Sanatçı Demirtaş'a konser sonunda çiçek takdim edildi.


Yunus Emre gecesinden öncesinde de Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü'nün halk ve modern dans kursiyerlerinin hazırladığı folklor ve modern dans gösterisi beğeni ile izlendi. Hünerlerini sergileyen yetenekli gençler, izleyicilerden büyük alkış aldı. Her Cuma ve Cumartesileri devam edecek Survivor etkinliğinde ise minikler kıyasıya ve heyecan içinde yarıştı.


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 10:13

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER