Yerel Gündem:
SARMA DAĞITTILAR
Fevzi Çakmak Meydanı’nda gerçekleşen Tokat Sarma Festivali’ne, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Milletvekili Halis Dalkılıç, AK Parti eski Milletvekili Harun Karaca, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere ilçenin ileri gelenleri ve on binlerce vatandaş katıldı. 15 bin paket sarmanın dağıtıldığı festivalde, yöresel sanatçılar Ayşegül Pınar, Murat Akkaya ve Necdet Kaya da şarkılarıyla vatandaşları coşturdu. Hem sarma yiyen hem de yöresel ezgilerle eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir Tokat günü yaşadı. 

Her renk bir araya geliyor
Festivalde söz alan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı,  Milletvekili Halis Dalkılıç, “Güzel ve güneşli bir Pazar gününde birlikteyiz. Bugün Tokatlı hemşerilerimizin festivaline katıldım. Tokat’ın yaprağı, adamı ve adamlığı meşhur. Temel Başkanımız inşallah 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle yola devam diyecek. Geçen gün de Kemalpaşa’daki Semt Konağı’nın açılışına katıldım. Gerçekten de 5 yıla kocaman kocaman eserler sığdırmış. Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Küçükçekmece’nin çehresini değiştirecek projelere imza attı. Ancak çok daha önemli olan Küçükçekmece’de her rengi bir araya getiren projelere imza atması. İşte bugün de bu programlardan bir tanesi" diye konuştu. 

Mart ayı içinde iki açılış daha 
Festivalde elleriyle vatandaşlara sarma dağıtan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz İse, daha önce Fevzi Çakmak Meydanı’nda pek çok festival düzenlediklerini belirterek, “Bu meydanın altı otopark ve Pazar yeri olarak kullanılıyor. 4 tane daha pazar kompleksi kazandırdık. Mart ayının 13’ünde Tevfikbey Pazar kompleksi hizmete girmiş olacak. Ayın 6’sında Millet Kütüphanesi’nin açılışı yapılacak. Yaptığımız Semt Konakları, Sosyal Tesislerle Küçükçekmece’ye değer katmaya çalıştık. Ancak en önemlisi gönül belediyeciliği. Bundan sonra daha yakın olacağız ve sizlerle daha fazla bir araya geleceğiz" diye konuştu. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Her şey güzel olacak
Ekrem İmamoğlu'nun sloganı olan "Her şey güzel olacak" sözünün sahibi Berkay, 19 Mayıs'ı...

Haberi Oku