SEMERKAND VAKFI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Semerkand Vakfı tarafından Esenyurt’ta 5 katlı olarak Bilgi, Gelişim, Yetenek Kursları ve Anaokulu binasının açılışı yapıldı. Esenyurt İncirtepe Mahallesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde açılan Semerkand Vakfı Bilgi, Gelişim ve Yetenek Kursları Merkezinin açılışına katılım yoğun oldu.

SEMERKAND VAKFI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI

Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başlayan açılış töreni protokol konuşmaları ile devam etti.

Açılış törenine Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Belediye Başkanı Vekili Gürbüz Süleymanoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, Semerkand Vakfı 12’nci Merkez Başkanı Serhat Yılmaz ve mütevelli heyeti, Semerkand Vakfı Esenyurt Şube Başkanı Abdullah Gökçe ve yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri, belediye başkan danışmanları, çok sayıda vakıf ve sivil toplum kurum yöneticisi katılım sağladı.

Esenyurt Şube Başkanı Gökçe teşekkür etti

Semerkand Vakfı’nın yeni binasının açılış töreninde Vakfın Esenyurt Şube Başkanı Abdullah Gökçe yaptığı konuşmasında, yeni merkezin bayanlara ve çocuklara yönelik bir hizmet merkezi olduğunu söyledi. Gökçe, “ Bugün Semerkand Vakfı Esenyurt Şube Başkanlığı olarak bayanlara ve çocuklara yönelik hizmet binamızı hep birlikte açıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan Esenyurt Kaymakamı Sayın Ekrem İnci’ye, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Gürbüz Süleymanoğlu’na, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Şenay Değer’e, 12’nci Merkez Başkanımız Sayın Serhat Yılmaz’a ve katılan tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yeni merkezimizde ülkemize ve milletimize yönelik hayırlı işler yapacağız. Ayrıca bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Değerli Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu’na buradan teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bütün insanlığa hizmet etmeliyiz”

Semerkand Vakfı 12’nci Merkez Başkanı Serhat Yılmaz söz alarak, “Bu müessesenin yapılış amacı neyse, o doğrultuda hizmet etmeli ve bütün insanlığa ayırt etmeden herkese hizmet etmelidir. Bizler hizmet etmek için yola çıktık ve bu düşünce ile çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

“Ülkemiz için faydalı bir Vakıf”

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer programda söz alarak, Esenyurt ’ta bu tür eğitim merkezlerine ihtiyaç olduğunu ve ülkenin geleceğine yönelik iyi nesillerin yetişmesi bakımından Semerkand Vakfı’nın faydalı olacağını belirterek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Süleymanoğlu, Başkan Kadıoğlu’nun selamlarını iletti

Esenyurt Belediye Başkan Vekili Gürbüz Süleymanoğlu söz alarak Başkan Necmi Kadıoğlu’nun selamlarını ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Süleymanoğlu, “ Böyle bir ihtiyacı karşıladığı için Semerkand Vakfı’nın tüm yöneticilerini tebrik ediyorum, ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.    “Bu tür hizmetler gereklidir”

Süleymanoğlu ardından Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci söz aldı. Kaymakam İnci, “ Böyle güzel bir mekânı açmaktan bende onur duyuyorum. Bu tür hizmetler mutlaka gerekli ve insanlarımızın eğitimleri ile dini vecibelerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için böyle merkezlerden eğitim alması önemlidir. İnşallah bütün ülkemizde bu tür eğitimler ve yapılan faaliyetleriniz ile birlikte gelecekte memleketimize faydalı olacak insanlarımızın yetişmesine vesile olur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmalar ardından açılış kurdelesi kesilerek Semerkand Bilgi, Gelişim ve Yetenek Kursları binasının tüm katları protokol heyeti tarafından gezildi.

Semerkand Bilgi, Gelişim ve Yetenek Kursları Merkezi toplam 5 kattan oluşarak, 150 öğrenci ve 10 öğretmen ile idare merkezi, toplantı salonu, ana sınıfı ve çalışma atölyesinden oluşmaktadır.               

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 09:57

Zeynep Vural

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkiye yanık
Ülkiye yanık - 1 yıl Önce

Çok zordumdalar bizi size yönlendirdiler acil Allah ricası için yardım edin gelip inceleyin inşAllah

Muhammed bilen
Muhammed bilen - 4 ay Önce

Avcılar'da erkek yurdunuz varmı hocam acil

SIRADAKİ HABER