Yerel Gündem:
Silivri'de 4 Ekim etkinliği
Silivrili minikler, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Silivri Belediyesi Küçük Hayvan Rehabilitasyon Merkezini dolaşarak hem yapılan çalışmaları inceledi hem de can dostlarımızı ziyaret etti.

Silivri Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Burçin Sarısaltıkoğlu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde belediye ait olan Küçük Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde minik ziyaretçilerini ağırladı. 

Merkezde yapılan çalışmaları yerinde görerek, Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkililerinden bilgi alan öğrenciler, daha sonra barınaklarda tedavi ve aşılama çalışmaları yapılmak üzere misafir tutulan hayvanları ziyaret etti. Ziyaret sırasında Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu minik öğrencilere eşlik ederek, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.


HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI

Merkezi guruplar halinde dolaşan öğrencilere, hayvan sevgisi ve koruma bilinci aşılanırken; hayvanların doğa ile uyum halinde yaşayabilmesi için Silivri Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar da anlatıldı. Turgut Reis İlköğretim Okulu, Piri Mehmet Paşa İlköğretim Okulu, Hasan Özvarnalı İlköğretim Okulu, Sevim Avni Çoğal İlköğretim Okulu ve Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerine Dünya Hayvanları Koruma Günü sebebiyle Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda “Hayvan Sevgisi ve Zoonoz Hastalıklar” konulu bilgilendirme semineri yapıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kerimoğlu, Ermeni yurttaşlarla oruç açtı
Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu, Bakırköy Surp Astvazazin Kilisesi’nde Ermeni yurttaşlarımızla...

Haberi Oku