Yerel Gündem:
SİLİVRİ'DE HUZURLU RAMAZAN
Ramazan ayının sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi amacıyla tüm hazırlıklarını tamamlayan Silivri Belediyesi, ay boyunca iftar programlarının yanı sıra mahallelerde Ramazan etkinlikleri de düzenleyecek.

 İFTAR SOFRALARI KURULACAK, ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ramazan ayının bütünlüğünü yaşatmak amacıyla her sene olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde iftar sofraları kuracak. Ramazan kapsamında mahallelerde açık hava tiyatro gösterimleri gerçekleşecek.

 GIDA DENETİMİ YAPILDI

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak yapılan gıda denetimleri kapsamında Ramazan ayı öncesinde ekmek ve unlu mamullerin imalatını yapan fırınlarda tarife ve gramaj konusunda denetlemeler yapılarak, insan sağlığını yakından ilgilendiren hijyen konusunda uyarılarda bulunuldu.

 
CAMİLER, MESCİTLER İBADETE HAZIR HALE GETİRİLDİ

Tüm camilerde ve mescitlerde her yıl iki kez düzenli olarak bakım ve temizlik çalışmaları yaptıran Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivrililerin hijyenik bir ortamda gönül rahatlığı ile ibadetini gerçekleştirebileceğini dile getirdi. Silivri İlçe Müftülüğü’ne bağlı 69 adet cami ve mescitte başlatılan temizlik çalışması büyük bir titizlikle, profesyonel ekip ve ekipmanla tamamlandı. Camilerin genel olarak temizliği yapıldıktan sonra, halılar elektrikli süpürge ile temizlenip, kuru köpük sistemine sahip halı yıkama makinası ile yerinde yıkandı. İlçe genelinde bulunan tüm camilerin çatı, tuvalet ve merdivenlerinde ihtiyaç duyulan tadilat ve yenileme ile iç-dış cephe, gasilhane, şadırvan, bahçe duvarı boya ve tadilat çalışmaları da Silivri Belediyesi tarafından yapılarak Ramazan öncesi kullanıma hazır hale getirildi.

 
BAĞIŞLARINIZ GIDA BANKASI İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞSIN

Yılın 12 ayı ihtiyaç sahibi binlerce kişiye ücretsiz gıda yardımı ulaştıran Silivri Gıda Bankası, yaklaşan Ramazan ayı için de çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın birçok belediyeye örnek olan, geliştirilen teknolojik sistemle gerçek ihtiyaç sahiplerine hiçbir ayrım yapmadan ulaşarak umut ışığı olan projesi Silivri Gıda Bankası, 9 yıldır kesintisiz hizmet veriyor. Ramazan ayında gelen bağışlarla birlikte düzenli yardımların miktar olarak arttırılarak yapıldığı Silivri Gıda Bankası ile fitre ve zekâtlarınızı erzak olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

 
RAMAZAN’DA EDİRNE GEZİSİ

Silivri Belediyesi tarafından Ramazan ayı programı kapsamında, Silivrili kadınlar için Edirne’ye gezi programı düzenlenecek. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek program kapsamında Edirne’nin tarihi, turistik ve dini yerleri gezecek kadınlar, rehberler eşliğinde; Selimiye Camisi, Selimiye Arastası, Bedesten, Üç Şerefeli Cami, Kale İçi, Tarihi Alipaşa Çarşısı, El Sanatları Mağazaları ve Tarihi Meriç Köprüsü’nü ziyaret edecek. Kayıtlar 21 Mayıs Pazartesi Günü Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, İletişim Merkezi ve muhtarlıklardan alınmaya başlayacak.
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

BİR ÇOCUK SEVİNDİRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?
Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Capacity AVM’ye...

Haberi Oku