Yerel Gündem:
Tarım arazilerinin ifrazı masaya yatırıldı

Toplantıya, İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Bedri Sinan Gül, TKGM Genel Müdür Yardımcıları Ömer Sinan Başçelebi ve Adil Hakan Ayber, TKGM İstanbul Bölge Müdürü Sedat Cömertoğlu, İBB 1. Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan, Milli Emlak Daire Başkanı Kadir Çokçetin, Milli Emlak Müdürü Mehmet Uğur Çukadar, TKGM Hukuk Müşaviri Ergin Divarcı, Gazi Osman Paşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve İstanbul İlçe Belediye Başkan Yardımcıları ile ilgili Birim Müdürleri katıldı.

Özel parselasyona tabi alanlarda karşılaşılan sorunlara karşı çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda; özel parselasyona tabi alanlarda yol fazlası ya da sosyal donatı alanı olarak ayrılan ve üzerinde mülkiyet bulunan hisselerin 2981 sayılı yasa kapsamında re’sen terkini sağlayacak genelge ve ek kanun maddesi eklenmesi, mevcut hisseler üzerinde hisse bölünmemesi, yapılmaması ve taşınmaz üzerine yapılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı notlarında belirtilen minimum ifraz şartları altında hisse payı satılmaması, yol fazlası yada donatı olarak ayrılan alanların kısmi olarak emsal transferine konu olması (kentsel dönüşüm) gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Vatandaşlarımız mağduriyet yaşamasın

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara adına toplantıya Başkan Yardımcısı Erhan Güzel katılarak, bölgemizde özellikle tarım arazilerinin ifrazına dair görüş ve önerilerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Güzel, ilçemizde tarım arazilerinin özel ifraz ile daha küçük parsellere bölünerek 250-300 metre karelik parseller oluşturulduğunu ve vatandaşların bu parselleri satın alarak gelecekte mağduriyetler yaşayabileceklerine dikkat çekti. Bu satışlara yönelik yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Erhan Güzel, bugünkü durumda bu satışlara izin verilmemesi konusundaki görüşlerini ve çözüm önerilerini anlattı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Avcılar'da Temizlik İşçileri İş Bıraktı
Avcılar Belediyesi'nde 2 aylık ücret alacakları olduğu halde kendilerine 1000 TL ödendiğini öne süren...

Haberi Oku