Yerel Gündem:
YEŞİLE DOYMAK İSTEYENLER YAŞAM VADİSİ'NE
Beylikdüzü Belediyesi’nin Yaşam Vadisi Projesi ile son bulan 10 yıllık özlem yerini coşku ve keyife bıraktı. Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlen Altın Karınca 2017 Belediyecilik Ödülleri Töreni’nde “Şehircilik Altyapısı” kategorisinde ödüle layık görülen Yaşam Vadisi 1. Etabı’nda oluşturulan eğlence ve dinlenme alanları sadece Beylikdüzü sakinlerinin değil tüm İstanbul’un ilgi odağı haline geldi. Özellikle çocukların özgürce vakit geçirdikleri alanda bocce, mini golf, bisiklet kiralama noktası, biyolojik gölet, şelale, sanat atölyeleri, sergi alanları, çay evi, kafe, restorantlar, çocuk parkları, Japon Bahçesi’nin yanı sıra Vadide Uluslararası Heykel Sempozyumu eserleri, Rauf Denktaş Anıtı, Japon fenerlerini gezebilirsiniz. Çimlere basmanın serbest olduğu Yaşam Vadisi’nde patili dostlar için Pati Park alanı da var.

Spor yapmak herkesin hakkı…
Alabildiğine yeşil, alabildiğine sosyal bir yaşam alanı olarak planlanan Yaşam Vadisi’nde yürüyüş yapmayı ya da dinlenmeyi tercih eden vatandaşlar için ise oldukça çeşitli alternatifler var. 3,62 km yürüyüş yolu bulunan Vadide yaya vatandaşlarını rahatsız etmemek adına 1,18 km bisiklet yolu da var. Bu alanda genç ve çocuk trendi paten, scooter ve akülü araba da kullanabiliyorlar. Ayrıca pedallamak isteyenler için bisiklet kiralama noktası da mevcut.

Çimenlere basmak serbest…
Toplamda 1 milyon metrekarelik alanı kapsayan Yaşam Vadisi’nin 250 bin metrekarelik 1. Etabı’nın çok insani kuralları da var. Çimlere basmanın yasak olmadığı alanda, uçurtma uçurabilir, köpeğinizi tasmasıyla gezdirebilir, uzanıp dinlenebilir, çimlerde yuvarlanabilir, ayaklarınızı çıkarıp dolaşabilir ya da çimenlere serilerek kitap okuyabilirsiniz. Hatta kent içi parklara uygun şekilde dumansız, kötü kokudan uzak, soğuk piknikler yapılabilirsiniz.

7/24 aydınlık ve güvenlikli
Geceleri de gündüzleri kadar canlı olan Yaşam Vadisi, 2 metrelik led dekoratif aydınlatma, ağaç altı, kaya bahçeleri, havuz aydınlatmaları led projektörlerle aydınlatılıyor. Güvenlik ekipleri tarafından 7/24 kontrol altında olan kent parkı 60 adet güvenlik kamerasıyla da izleniyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

BİR ÇOCUK SEVİNDİRMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?
Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Capacity AVM’ye...

Haberi Oku