Yerel Gündem:
Yeşilin Her Tonu Çatalca'da Halkla Buluşuyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla 2009 yılından bu yana Çatalca Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cem Kara, ailelerin birlikte güzel vakit geçirebileceği, çocukların eğleneceği yeni yaşam alanlarının oluşturulması için tüm boş alanları değerlendirecek çalışmalara imza atıyor.

Çevre düzenlemeleri ve imar planlamalarıyla Çatalca'nın çehresini değiştiren Başkan Cem Kara, vatandaşların talepleri doğrultusunda tüm birimleri ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Tahta Köprü Sokak'ta Hummalı Çalışma

Çatalca'ya yeni bir yaşam alanı kazandırmak adına Park ve Bahçeler Müdürlüğü son olarak Şair Necmettin Halil Onan Bulvarı ve Tahta Köprü Sokak kesişiminde bulunan yaklaşık 750 m² yüzölçümüne sahip alanda çevre düzenleme çalışmalarına başladı. Projede çocuk oyun alanı, fitnes alanı, seyir terası, oturma alanları ve sirkülasyon yollarına yer verildi.

Yapımına başlanan alanda, kot farkı nedeniyle iki kademe oluşturuldu. Kademeler birbirlerine merdivenlerle bağlandı. Üst kademede fitnes alanı ve seyir terası şeklinde oturma alanları oluşturulurken alt kademede çocuk oyun alanı için geniş bir yer ayrıldı.

Çevre düzenleme çalışmasına bölgede yaşayan halk olumlu tepkiler verirken, çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Parkın en kısa sürede; aydınlatması, bitkilendirmesi, çim alan tesisi ve kent mobilyaları ile tamamlanıp bölge sakinlerinin kullanımına sunulması planlanıyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

AK Parti Avcılar Belediye Meclis Üyeleri Listesi
AK Parti Avcılar Belediye Meclis Üyeleri Listesi

Haberi Oku