Yurt Haber:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz sahaya indi
 Ardahan'ın ilçelerinden Hanak, Posof, Çıldır'da vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz hemşehrilerinin ve partililerin ilgisinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Ardahan Milletvekili ve 24 Haziran seçimleri adayı Öztürk Yılmaz Hanak'ta partililere seslenerek şunları söyledi: "Bu coşkulu karşılamadan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ülkenin geldiği durum ortada, ekonomi batak bir haldedir. Dolar yükseldikçe yükseliyor. Bunun sebebini dış güclere bağlamak halkı kandırmadan öteye gidemez. Siz eğer ülkenizi üretim ekonomisine göre entegre edip yönetmezseniz bu tür olaylara her zaman maruz kalırsız. Ülkemizi bir insan vücudu olarak düşünün, Sağlıklı bir bünyeye mikrop girerse başalı olabilir mi? Bugün ekonomimizde yaşananda budur. İyi yönetilmeyen bir ekonomi yüzünden bugün mazot 6 lirayı aşmış durumdadır. CHP iktidarında üreten bir ekonomiyle işçimizin, köylümüzün yanında olarak hep birlikte kalkınan bir ülke olacağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sonuçta bu ülkenin insanıyız ve aynı gemideyiz. Batmamız halinde hepimiz birlikte batarız. AKP'deki kardeşlerime çağrım, batmak istemiyorsanız, lütfen gelip bize katılın. Bizimle birlikte yürüyün. Kardeş olalım, dost olalım ve birlikte Türkiye olalım." dedi. Kongre Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Yılmaz, Türkiye'nin içeride kutuplaştığını, dışarıda ise yalnızlaştığını öne sürdü. İtibar konusunda ciddi sorunlar yaşandığını iddia eden Yılmaz, "Türkiye'nin 80 milyonunu kucaklayacak ve 80 milyona eşit gözle bakacak bir irade lazım. Bu iradeyi bu hükumette görmüyoruz. Bu hükumetin böyle bir niyeti yok. Bizim hiç kimse ile düşmanlığımız yok. Ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin istikrarı önemli, barışı önemli, huzuru önemli." ifadesini kullandı. Yılmaz, seçim sürecinde hükumetçe yerel kaynaklar aracılığıyla yardım yapıldığını, bu tür durumların eşit seçim ortamını engellediğini söyledi. Artık halkın CHP iktidarını istediğini savunan Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu dönem seçim ne kadar ateşli geçerse geçsin, toplumu kutuplaştıracak, gerecek, toplumda huzursuzluğu derinleştirecek eylem ve söylemlerden bütün siyasi partilerin kaçınması lazım. Ben burada şahsen bütün siyasi partilerin ofislerini ziyaret ediyorum. Onlara başarılar diliyorum. Sonuçta bu ülkenin insanıyız ve aynı gemideyiz. Batmamız halinde hepimiz birlikte batarız. AKP'deki kardeşlerime çağrım, batmak istemiyorsanız, lütfen gelip bize katılın. Bizimle birlikte yürüyün. Kardeş olalım, dost olalım ve birlikte Türkiye olalım...''

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Meteoroloji yeni uyarı yayınladı! Öğle saatlerinden...
Meteoroloji tarafından yayınlanan son verilere göre bugün öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerde etkisini...

Haberi Oku