Yurt Haber:
CHP'li Taner Doğan İzmir Kemalpaşa için yola çıktı

İnsana güleryüzle dokunmak, her kesime seslenmek yaşam felsefemdir” diyen Taner Doğan şunları söyledi:

Ailemin Erzurum’dan İzmir’e göçmesinden sonra Kemalpaşa Bornova hattında yeni bir hayat kurmaya çalıştık. Pazar esnaflığı ile yola çıktık, kardeşlerimle birlikte hem tarımda hem ticarette alınterimizle ayakta kaldık. Kemalpaşa benim için ayrı bir sevda oldu. Sanayinin öne çıktığı yerlerdeki büyük fırsatları ve sorunları biliyorum. Tarımın öne çıktığı yerlerdeki bereketi sadece görmedim, yaşadım. Şimdi bütün enerjimi ve birikimimi Kemalpaşa için harcamak istiyorum.”

Kemalpaşa’nın Türkiye’nin pek çok bölgesinden göç aldığına dikkat çeken Doğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum Kongresi’ni hep içinde hissetmiş insanlarız. Kalbimizde o ruh var. Partim bana görev verirse bu ruhla çalışacağım. Eğer partim başka bir arkadaşımızla seçimin kazanılacağı kararını verirse, bütün gücümle onun arkasında olacağım.”

Taner Doğan: Başkanlık benim için yaşam biçimi olacak

Kemalpaşa’nın büyüme sancıları yaşadığını vurgulayan Doğan, yurttaşların “Siz ne yapacaksınız” sorularına şu karşılığı verdi:

Kemalpaşa soframızdaki kirazdır, evlerimizin duvarlarındaki seramiktir. Kemalpaşa Kurtuluş Savaşımızın finalidir. Kemalpaşa yurdun dört bir yanından aldığı göçle Türkiye’dir. Ben bu bilinçle şehrimize hizmet etmek istiyorum. Kemalpaşa’nın altyapısı daha ileri düzeye çıkarsa, büyüme hızı da artacaktır. Tarladaki bereket sofraya, fabrikadaki üretim cüzdana daha hızlı ulaşacaktır.”

Doğan, Kemalpaşa’nın coğrafi konumunun çok elverişli olduğunu belirtti, “Bütün mesele bunu iyi kullanmak. Şehri çağdaş bir görünüme kavuşturup, cazibe merkezi haline getirmek” dedi.

Kemalpaşalılar Doğan’ı dinledikten sonra, “Sorunlarımızı bilen, bizden bir belediye başkanı istiyoruz. Aramızda güleryüzle dolaşan bir belediye başkanı istiyoruz” sözleriyle destek verdiler.

Doğan’ın çalışmalarının kimi bölümlerine ailesi de katıldı. Taner, “Belediye başkanlığı benim için bir yaşam biçimi olacak. En büyük destekçim ailemdir” dedi.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bugün hava nasıl olacak?
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batı illerinde yağmur geçişi...

Haberi Oku