Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 21 Kasım Perşembe günkü en son hava durumu verilerine göre yağışın gece saatlerinde başlayacağını ifade etti.

Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Cuma günü yurdun batı kesimini etkisi altına alacak olan yağışlı havanın, perşembe akşamı Çanakkale, İzmir, Manisa, Edirne ve Muğla çevresinde hissedileceği, MGM'nin 21 Kasım hava durumu raporunda yer aldı.

İşte, tüm bölgelerin hava durumu detayları

Yağışlı havanın cuma günü yurdun batısında etkisini arttıracağı bilgisini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yağışın perşembe gecesi batı kesimlerde etkili olacağı, cuma günü ise daha geniş bir alanda etkisini göstereceğini ifade etti. İşte, 21 Kasım Perşembe gününün hava durumu bilgileri


 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Edirne, Balıkesir'in batısı, Çanakkale, Kuzey Ege kıyıları ve Manisa çevreleri ile İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'da bu sabah ilk saatler ile akşam ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Yurdumuzun 22 Kasım Cuma ve 25 Kasım Pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerin etkisiyle, Cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER