Sokağa çıkıyorlar

Barolar 11 Nisan Cumartesi günü İzmir'de büyük bir mitinge hazırlanıyor.

Sokağa çıkıyorlar
Barolar 11 Nisan Cumartesi günü İzmir'de büyük bir mitinge hazırlanıyor.

İzmir Barosu'nun önclüğünde gerçekleştirilecek olan "Türkiye Adaletini Arıyor" mitingine Ege ve Marmara bölgesi barolarının yanı sıra Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da katılacak.

11 Nisan Cumartesi günü saat 13.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda toplanacak olan avukatlar ve yargı mensupları, İstiklal Marşı, saygı duruşu ve Atatürk anıtına çelenk koyma merasiminin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Kordon'dan Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüyecekler.

Gündoğdu Meydanı'nda saat 14.30'da başlayacak olan miting, konserle başlayacak.Sunuculuğunu sanatçı Altuğ Dilmaç'ın yapacağı miting, İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan'ın konuşmasıyla başlayacak. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine sert bir yanıt veren İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da bir konuşma yapacak.

Miting için yurt çapındaki bütün barolara çağrıda bulunulduğu, birçok ilden geniş katılımların beklendiği gelen bilgiler arasında.

Şenol Çarık --- Odatv.com
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 20:28

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER