Yurt Haber:
Yerleşim Bölgelerine Akın Eden Yılanlar Depremin Habercisi mi
Ege Denizi'nde meydana gelen 6.3'lük deprem  Türkiye'nin batsında büyük korku ve paniğe neden oldu. Depremin ardından ise  CHP eski milletvekili  Melda Onur'un gündeme getirdiği yılan haberleri gündemi meşgul ediyor.

1999 DEPREMİNDE DE AYNI ŞEY OLMUŞTU

Denizli,  Çanakkale ve  Düzce gibi bir çok merkezde görülen yılanların depremle bir bağının olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Ancak benzer durum 1999 depremi öncesinde olmuştu.

İşte son günlerde peş peşe gelen o yılan haberleri;

DENİZLİ'Yİ YILANLAR BASTI

Depremin yoğun olarak hissedildiği  Denizli'de, geçtiğimiz günlerdeki etkili yağmurun ardından çok sayıda yılan itfaiye ekipleri tarafından ev, bahçe ve otomobillerin kaportalarından toplandı.


Geçen ay  Denizli kent merkezinde bölgesel aşırı yağışlar etkili oldu. Bazı yağışlar nedeniyle dere ve çaylar taştı, sele dönüştü. Bu yağışlar da ormanlık ve dağlık alanlarda sele dönüşen yağışlar nedeniyle daha önceden yuvalarından çıkan yılanlar da suya kapılıp, kent merkezine kadar sürüklendi. Sele kapılıp, sürüklenen yılanlar kent merkezinde evlerde, bahçelerde, otomobillerin kaputlarının içinde, hatta işyerlerinin duvarlarında bile çıkmaya başladı. Son 20 günde,  Denizli Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Daire Başkanlığı'na 35 yılan ihbarı yapıldı.


Yılanların bulunduğu olay yerlerine giden itfaiye ekipleri, evlerin içine, otomobillerin kaputlarının altına, hatta işyerlerinin duvarlarına kadar giren yılanları özel aparatlarla alıp, tekrar doğaya bıraktı. Bulunan yılanların içinde 2 metreye kadar ulaştığı, zehirli olanların da bulunduğu, engerek, kaya yılanı, bozyörük gibi türlerinde bulunup doğaya bırakıldığı belirtildi. İtfaiyeden yapılan açıklamada, yılan gören vatandaşların hemen ihbarda bulunmalarını istenirken, bazı yılanların zehirli olabilecekleri, bunlara dokunulmaması itfaiyeden yardım istenmesi gerektiği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz...
Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Mülletvekili adayı eski konsolos Öztürk Yılmaz Ardahan ilçelerinde seçim...

Haberi Oku