"AKP MUSİBETİN VAHASIDIR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da yaptığı konuşmada çarpık turizm politikalarının sektörü giderek yabancılaştırdığını söyledi. Bahçeli, "Yabancının yemeğini yapıyoruz. Taşıtlarla gezdiriyoruz. Hizmetinde bulunuyoruz. Bahşişi ile yetiniyoruz. Kaçınız bu otellerde tatil yapabildi? Kaçınız bu otellerin kapısından girebildi? Kaçınız yılda bir hafta tatil yapabildi?" dedi.

"AKP MUSİBETİN VAHASIDIR"

Devlet Bahçeli, günün ilk mitingini Antalya'da gerçekleştirdi. Geceyi kentte geçiren Bahçeli, Turgut Özal Spor Salonu önünde gerçekleşen mitingde yaklaşık 20 bin kişiye hitap etti. 7 Haziran seçimlerinin bir siyasi partinin tercih edilmesinden öte milli bir anlam taşıdığını belirten Bahçeli, "Sandıkta milletimizin bekası oylanacaktır. Sandıkta Türkiye'mizin geleceği belirlenecektir. Türkiye, ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararıyla tayin edecektir" dedi.

Bahçeli, Ak Parti iktidarları döneminde 'tahrip edilmemiş hiçbir milli varlığın, israf edilmemiş hiçbir değerin' kalmadığını savundu.

TÜRKİYE TELEKULAK ÇETELERİNİN MERKEZİ

Türk milletinin teslim alınmak istendiğini ve bu nedenle tehlikenin büyük ve vahşi olduğunu belirten Bahçeli, şunları söyledi: 

"Tehlike her yandadır. Her kesimi sarmıştır. Tehlike elden çıkarılmak istenen Kıbrıs'tadır. Tehlike soydaşlarımızın katledildiği Kerkük'tedir. Tehlike kaçak ve karanlık saraydadır. Tehlike AKP - HDP - PKK - Barzani ittifakındadır. Türkiye tehlikelere teslimdir. Milli güvenlikle ilgili değerlendirmeler bir tek kişinin keyfine kalmıştır. Adalet kundaklanmaktadır, hukuk katledilmektedir, ahlak yerlerde sürünmektedir. Kimsenin kimseye güveni kalmamıştır. AKP korku devletini kurmuştur. Telefonlar dinlenmiş, haneler gözetlenmiş, insanlar izlenmiştir. Demokratik hak ve özgürlükler ağır bir operasyon geçirmiştir. Türkiye telekulak çetelerinin merkezi haline gelmiştir. Türkiye kumpasçıların eline geçmiş, rüşvetçilerin, rezillerin tutsağı olmuştur."Ak Parti'nin tehdidin yegane kaynağı durumunda olduğunu söyleyen Bahçeli, "AKP musibetin vahasıdır" dedi. Bu ortamda konunun artık iyi veya kötü yönetim konusu olmaktan çıktığını söyleyen Bahçeli, "Doğru icraat, yanlış icraat tartışması olmaktan çok farklı noktalara gelmiştir. Devlet ve milletçe var olma, yok olma noktasına dayanmıştır. AKP bütün bu felaketin gerçek ve ilk sorumlusudur" diye konuştu.

BOZUK PLAK İSTİKRAR

Türkiye'nin Ak Parti ile 'soygun, ihanet, talan ve sömürü döngüsüne mahkum' olduğunu savunan Bahçeli, Türkiye'nin Ak Parti ile birlikte açlıkla, adaletsizlikle, ahlaksızlıkla ve asayişsizlikle karşı karşıya kaldığını söyledi. 

Türkiye'nin yapay çatışma ve cepheleşmelerle vakit kaybettiğini iddia eden Bahçeli, "Ancak birileri bu rezaletlerin adını istikrar koymuş, bozuk plak gibi tekrarlayıp durmaktadır. Şimdi diyorlar ki, 'AKP giderse istikrar bozulurmuş. AKP iktidardan inerse istikrardan eser kalmazmış' Erdoğan'a göre, bizim istikrar diye bir derdimiz yoktur. Davutoğlu'na göre istikrar demek 'AKP' demekmiş. Vicdanına güvendiğim değerli Antalyalılar, bu Türkiye tablosunun neresinde istikrar görüyorsunuz? Bu kaosun, bu yalan sultasının, ihanet ve melanet saltanatının neresini istikrar buluyorsunuz?" diye konuştu.

İstikrar adına Ak Parti'nin devamını isteyenleri 'işbirlikçi, bölücü, yağmacı, Türk düşmanı' olmakla itham eden Bahçeli, “İstikrar adına AKP'yi isteyenler Sevr sevdalılarıdır. İstikrar adına AKP'yi gözleyenler faiz lobisi, rant lobisidir. İstikrar adına AKP'yi tercih eden 17- 25 Aralık'ta yakayı ele veren rüşvetçi, hırsız ve utanmaz yandaşlardır. Kargaşa, kavga, hakaret, işsizlik, açlık, soygun. Bu mudur istikrar, istikrar denilen bu tahribat mıdır?" dedi.

AKP'NİN KİME YARADIĞI ORTADA

Türkiye'de halka yansıyan bir istikrar olmadığını, karşısında 'ceplerini dolduran güruhun' sayısında istikrarlı bir artış olduğunu savunan Devlet Bahçeli, "Nitekim sayısı 4 olan dolar milyarderleri AKP döneminde 24'e kadar çıkmıştır. AKP'nin kime yaradığı da böylece ortaya çıkmıştır" dedi.

Türkiye'de 20 milyon kişinin yoksul, 1 milyon kişinin aç olduğunu belirten Bahçeli, "Yolsuzlukta istikrar vardır. Giderek tırmanmakta, tarihi rekorlara imza atmaktadır. Vurgun ve hırsızlıkta istikrar vardır. Çığ gibi yayılmaktadır. Bunların istikrarlı Türkiye dedikleri budur. Yağma ve talan düzeninin devamını isteyenlerin istikrardan anladıkları bunlardır" diye konuştu. 

DAVUTOĞLU'NA 'SEROK AHMET'

Böylesi bir ortamda Türkiye'nin 7 Haziran seçimini kaçırma şansı olmadığını söyleyen Bahçeli, "Dört yıl sonra artık her şey için çok geç kalınmış olacaktır. Antalya 17- 25 Erdoğan ve Serok Ahmet'ten hesap sormak üzere artık kararını vermiştir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 14:18

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER