Kredi faizi borcu silinecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, , “Seçim bildirgemizi bekleyin. Kart faizlerinin en az yüzde 80’ini sileceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu Ekşi Sözlük'te kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kredi faizi borcu silinecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te okurlarla biraraya geldi, soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na Ekşi Sözlük'te pek çok soru yöneltildi.CHP lideri Kılçdraoğlu’nun bazı sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

 

Ağrı olayları

 

Kılıçdaroğlu, ‘Ağrı’da olanları öğrenmek için Demirtaş’ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz’ sorusuna “Sayın Demirtaş’ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor” dedi.

Emeklilere ikramiye konusundaki kararlılığını yineleyen ve Kürt sorununu CHP’nin çözeceğini iddia eden Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu ile koalisyon konusundaki soruya ise “Tek başımıza iktidar istiyoruz” yanıtını verdi.

 

Kredi kartı faizleri

CHP Lideri’ne ‘5 milyon insanımız kredi kartı borç batağında. Sizleri kurtaracağım’ sözleri de soruldu. Kılıçdaroğlu, “Seçim bildirgemizi bekleyin. Kart faizlerinin en az yüzde 80’ini sileceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu’nun Ekşi Sözlük’te iki saat süren soru-cevap sohbeti şöyle:

 

Soru: Enflasyon altında ezilen memura/çalışana karşı neden bir vaadiniz yok? 

KK: 19 Nisan Pazar günü seçim bildirgemizi açıklayacağız. Ezilen memur ve çalışan beklesin.

 

Soru: Noter tasdikli vaadinizi merak ediyorum. Niye tasdikli?

KK: Verdiğim sözün arkasında duracağım. Güvencesi de noter senedim. Çünkü politikacılar bir süre sonra vaatlerini unutuyorlar.

 

Soru: İktidara geldiğiniz takdirde seçim barajını kaldıracak mısınız?

KK: Seçim barajı bizim demokrasinin en büyük ayıbır. 12 Eylül Darbesi’nin ürünüdür. Kaldırmayı taahhüt eden tek partiyiz.

 

Soru: Partinin uzun ve orta vadedeki eğitim hedefleri neler? 

KK: Okul öncesi dahil 12 yıllık zorunlu eğitimi getireceğiz. 4+4+4 ucubesi bizi çağ dışına itiyor.

Soru: Atanamayan öğretmenler konusunda bir programınız var mı?

KK: Atanamayan değil atama bekleyen öğretmen diyorum. Milli Eğitim Bakanlığı’nın raporu 200 bin dersliğe ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Bu bile atama bekleyen öğretmen sorununu çözecektir.

Kılıçdaroğlu sözlükte iki saat boyunca gelen sorulara yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'na soru yöneltmek için sitede gündem başlığı altında ‘Merhaba ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ başlığıyla takip edild

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 09:31

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER