ADALET Mİ BU!?

Bu son dönemde en çok adalet duygusu zarar gördü,zedelendi.Birçok insan haksızlığa uğradı,zulüm gördü.Böylesine alt üst oluşun yaşandığı ülkemizde benim sözünü edeceğim hukuksuzluk bu denli vahim ve  ağır olmasa da,hukuksuzluğun ağırı-hafifi olamayacağı için olayı ilgililerin dikkatine sunarak adalet” istiyorum.

Olay şu:Serkan Erbayar adlı Fahri Trafik Müfettişi,34 LC 6385 plakalı aracımı 30.05.2015 tarihinde Ankara Çankaya Hoşdere Caddesi’nde 61/1-N’ye aykırı olarak park ettiğimi varsayarak şahsıma hayali 88.00 TL trafik cezası kesiyor ve ceza karar tutanağını Ankara Trafik Büro Amirliği aracılığıyla adresime gönderiyor.Tutanağı 12.06.2015 tarihinde tebellüğ ediyorum.

Bu tutanakla kesilen ceza keyfidir,hayalidir.Çünkü ben son on yıldır Ankara’ya hiç gitmedim,aracımı da bir başkasına vermedim.Ayrıca iddia edilen tarihte İstanbul’da olduğumu da kanıtlayabilirim.Dahası günümüzde bir aracın Ankara’ya girişinin ve Çankaya gibi bir semtte bir yere park edilişinin mobese kayıtlarında görüntülenmemesi mümkün değildir.Araca ceza yazan görevli,aracın yasak yere park edilmiş olduğunu fotoğrafla da kanıtlamış değildir.Oysa müddei,iddiasını kanıtlamakla mükelleftir.

Yaşadığım bu olayı yazı konusu etmemin bir nedeni de, kamuoyunda,özellikle fahri trafik müfettişlerince masa başında rastgele ve keyfice cezalar yazıldığına dair yaygın şikayetlerin ve söylentilerin olmasıdır.

Yukarıda plakasını verdiğim aracıma hayali para cezası kesen fahri trafik müfettişi hakkında,görevi kötüye kullandığı için suç duyurusunda bulunuyorum.Olayın araştırılarak ortada sahte plaka olayının olup olmadığının tespit edilmesini,şahsıma kesilen haksız-hukuksuz cezanın kaldırılıp sonuçtan haberdar edilmemi diliyorum.Olayı İçişleri Bakanlığı’nın,Emniyet Genel Müdürlüğü’nün,Ankara Valiliği’nin dikkatine sunuyor,gereğinin yapılacağını umuyorum.    

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya
Ziya - 7 yıl Önce

Banada yazmış kim bu ....? Allah'ım belasını versin

sarı
sarı - 7 yıl Önce

adamı bulucam ve Allaha havale etmeyeceği̇m

Mehmet kulolmaz
Mehmet kulolmaz - 3 yıl Önce

Ankara da bir adi de ilyas gültekin denen müfettiş. Uydurma cezalar yazıyor.

TÜRKER
TÜRKER - 7 yıl Önce

bana kizan bi̇r trafi̇k poli̇si̇ni̇n i̇steği̇yle banada 189 tl li̇k ceza kesmi̇ş dürzü serkan ebayar denen top. bu yazilari da i̇nşAllah okuyosundur . i̇yi̇ di̇nle seni̇n .......................................................................... koyum. tamami. a

mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

devletin bu kişiye bir dur demesi lazım , haklı yere ceza kesse neyse ama karektersizlikle ve kişiliksizce trafik kurallarına hiçbir aykırılık yokken uydurmaca ceza kesiyor. bu kişi trafik kurallarınıda bilmiyor . Allah en agır şekilde cezalandırır inşAllah. kul hakkı yemek nedemek rızık yemek nedemek insanların emeklerinizn karşılıgı olan paralarını cebinden gasp etmek nedemek görür. devlet en kısa sürede cezalandırır inşAllah

tevabil Eren
tevabil Eren - 7 yıl Önce

cehennem mekanı olsun, Allah belasını versin serkan denen yaratığın

mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

öncelikle herkese merhaba , bu adamın yaptıkları yanına kar mı kalacak , rızkımızla oynuyor haksız yere ceza yazıyor , bir şeyler yapalım .

emre
emre - 7 yıl Önce

babama ceza kesmiş ve hiçbir resşm yok..eger yüregin varsa karşıma cıkda göreyim delikanlılıgını

O.Ç SERKAN ERBAYAR
O.Ç SERKAN ERBAYAR - 7 yıl Önce

serkan erbayar denen pislik hâksiz yere yazdigin ceza ile çocuğumun rizkini yedin. haram zikkim zehir olsun son nefesini ver inşAllah. cesedin yerlerde sürünsün üzerine tükürsün herkes . Allah belani versin.