Film Gibi Soygun!

İstanbul'da bir kuyumcuya tünel kazarak giren hırsızlar yaklaşık 2 milyon lira değerindeki altınları alarak kaçtı.

 Film Gibi Soygun!

İstanbul Sancaktepe'deki bir kuyumcuya başka bir iş yerinden tünel kazarak giren kimliği belirsiz kişiler, yaklaşık 2 milyon lira değerindeki altınları alarak kaçtı. Gördüğü manzaraya dayanamayan kuyumcu, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

FİLM GİBİ SOYGUN

Büyük soygunu sabah iş yerine gelen kuyumcu Sadık Paşalar fark etti. 1 metre derinliğinde, 70 santimetre genişliğinde ve 180 santimetre uzunluğundaki tünelden girerek çelik kasanın altını oksijen kaynağıyla kesen zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldı.

RAHATSIZLANARAK HASTANEYE KALDIRILDI

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de soygun haberi üzerine olay yerine geldi. Başkan Keskin'in geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu arkadaşı kuyumcu Sadık Paşalar, gördüğü manzara karşısında daha fazla dayanamayarak rahatsızlandı. Paşalar, hastaneye kaldırıldı.

"İŞÇİLER TADİLAT YAPIYOR"

Bu arada, tünel kazılan iş yerinin daha önce çiçekçi olduğu, 15 gün önce tadilat yapılacağı gerekçesiyle iş yerinin boşaltıldığı öğrenildi. İş yerinin kepenklerinin ise sürekli kapalı olduğu, soranlara da, "İşçiler gece tadilat yapıyor." denildiği belirtildi.

Öte yandan kuyumcuda detaylı parmak izi incelemesi yapan polis, çöp kutusunda da yazar kasa fişlerini aradı. Soyguncuların kaçarken düşürdüğü altınlar ise toplanarak delil torbalarına konuldu.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2012, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER