Önce namaz kıldı sonra yardım kasasını soydu

Beylikdüzü’ndeki Fatih Sultan Mehmed Camii’nde fıkra gibi soygun...

 Önce namaz kıldı sonra yardım kasasını soydu
Cami hırsızlığından sabıkalı olan 29 yaşındaki T.A., 10 Aralık günü camiye gelip yatsı namazını kıldı. Ardından da caminin üst katında bulunan, kadınların namaz kılması için ayrılan bölüme saklandı. Müezzin F.K.'nin gece camiyi kilitlemesinden sonra harekete geçen T.A., soyguna başladı. İki yardım kasasının içindeki 350 lirayı alabilmek için tam 4 saat uğraştı. Ucuna yapıştırıcı sürdüğü telle paraları çekti.
25 Aralık 2012 Salı 00:32


İKİNCİ KEZ GELDİ

Saat 21.00’den 00.50’ye kadar paraları almak için uğraşan hırsız, ardından caminin üst katına çıkarak kapıların açılmasını bekledi. Sabah namazı sırasında da çaldığı paralarla birlikte ortadan kayboldu. Ancak hesaba katmadığı bir şey vardı. Camideki güvenlik kameralarına takılmıştı. Kameraları inceleyen müezzin, yardım kasasından paraların çalındığını gördü ve polise gitti. Polis hırsızı ararken bir hafta sonra Atış, yine camiye gelerek yatsı namazını kıldı. Sonra da yine üst kata çıkarak caminin kilitlenmesini bekledi. Bu arada ısınmak için elektrikli sobayı açtı, sıcağın da etkisiyle uyuya kaldı. 

TUTUKLANDI 

Müezzin, sabah camiye geldiğinde uyuyan hırsızı fark etti. Bir hafta önce güvenlik kameralarından izlediği hırsızın aynı kişi olduğunu görüp polise haber verdi. Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Beylikdüzü ekipleri, camiye gelerek sobanın karşısında uyuyan hırsızı uyandırarak gözaltına aldı. Suçunu itiraf eden T.A., paralarla bir hafta iddaa oynadığını, parası bittiği için tekrar camiye geldiğini ancak, uyuya kaldığını söyledi. Daha önce Esenyurt’taki bir camiyi soymaktan sabıkası bulunan hırsız, Büyükçekmece Adliyesi’nde tutuklandı. (HABERTÜRK)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2012, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER