Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: Emekçi kadınlarıyla buluştu

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden hizmet alan bayanlarla online olarak toplantı gerçekleştirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: Emekçi kadınlarıyla buluştu

Buluşma boyunca katılımcılar istek, talep ve görüşlerini iletme imkânı bulurken belediyenin bayanlara yönelik vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Toplumsal cinsiyet eşitliğin önemini söyleyen Başkan Mehmet Murat Çalık, “Bu ülkede her bireyin huzurla ve eşit olduğunu hissederek yaşamasını istiyoruz.

Bütün çaba ve gayretimiz bayanların hiçbir şeye ihtiyaç duymadan eşit yurttaş olduğunu hissedebileceği ortamları sağlamak. ”

Beylikdüzü Kent Konseyi Başkanı Elif Necla Türkoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda Başkan Mehmet Murat Çalık’a, eşi Zehra Çalık ve oğlu Denizhan da eşlik yaptı. Katılımcılar görüşme boyunca dilek ve taleplerini birebir paylaşma imkanı bulurken bayanlara yönelik nitelikli hizmetlerinden dolayı Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Beylikdüzü’nde bayanların hayatını daha çok kolaylaştırmak için çalıştıklarını, “Gaye, çaba ve gayretimiz bayanların hiçbir şeye ihtiyaç duymadan eşit yurttaş olduğunu hissedebileceği ortamları sağlamak.

Bu görüşmeden kendime birçok not ve ödevler aldım. Burada yaşayan insanlarımızın mutlu olduğunu ve bu hizmetlerin vatandaşlarımız için kıymetli olduğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor.”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: Emekçi kadınlarıyla buluştu

4 Kreş Projesi Daha Hayata Geçecek

Toplantıda çocuğu belediyenin kreş hizmetinden faydalanan bir katılımcı, verilen bu hizmeti çalışan annelere yönelik sosyal yardımlaşma olarak gördüğünü belirterek kreş sayıların daha çok artmasını talep etti.

Bunun üzerine bayanların sosyal hayata katılımı noktasında kreş hizmetinin önemini söyleyen Başkan Mehmet Murat Çalık, “Bayanların iş hayatına rahatça katılabilmesi için kreşleri önemsiyor ve artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kavaklı Mahallesi’nde Hüseyin Tütüncü Gündüz Çocuk Bakımevi’ni açtık. Kavaklı’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de bir kreş açıldı.

Mevcut kreşlere ilave 4 kreş projemiz daha hayata geçecek. Amacımız bu kentte yaşayan evlatlarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek, bayanların hayatını daha çok kolaylaştırmak ve bayanların üstündeki yükü bir nebze olsun alabilmek.”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: Emekçi kadınlarıyla buluştu

Başkan Mehmet Murat Çalık, Yeni Projeleri Müjdeledi

Bayanların da üreterek ekonomilerine fayda sağladığı projelerden biri olan Sanatla Yaşam Atölyeleri’nin sayısının daha çok artmasına yönelik gelen talepler doğrultusunda Başkan Mehmet Murat Çalık, “Kültür ve sanatta bayanların el emeklerini değerlendirmek için sanat atölyelerini Yaşam Vadisi 1.etapta hayata geçirdik. 3. etabımızda Yaşam Atölyeleri yapıyoruz.

Beylikdüzü’nde yaşayan bütün vatandaşlarımızın hizmetlerden maksimum düzeyde yararlanmasını istiyoruz.”

Katılımcılardan Barış Mahallesi’ne pazar alanı talebi gelmesi üzerine Başkan Mehmet Murat Çalık, “Ada 90 ile Rıfat Ilgaz Caddesi’ni bağlayan noktada bir semt pazarı düşünüyoruz.

Bir pazarımızı da Yakuplu Kültür Merkezi altında faaliyete geçireceğiz. Barış Mahallesi’nde yapacağımız Pazar alanıyla alakalı İSKİ çok aktif bir şekilde çalışıyor.

Altyapısı bittiği an pazar projemizi çok hızlıca faaliyete geçireceğiz” diyerek müjdeli haberi verdi.

Bayanlar için sosyal alanlar da oluşturmaya devam edeceklerini, “Bayanların el emeklerinin değerlendirileceği ortamları her zaman düşünüyorum.

Yakuplu Mahallesi’nde 20 dönümlük bir park planlaması yapıyoruz. İçerisine çocukların oyun alanlarıyla birlikte bayanların da kermes olarak kullanacağı mekanlar oluşturuyoruz.

Aynı şekilde Gürpınar Mahallesi’nde 9-10 dönümlük kreşle birlikte bir park planlamamız var. Orada bayanlara yönelik bir yer yapıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER