Beylikdüzü personeli eğitimden geçti

Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışan personellerin olası bir afete hazır olmasını ve afet anı ile sonrasında hem kendilerine hem de çevrelerindeki vatandaşlara yardımcı olabilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Temel Afet Bilinci Eğitimi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda yapıldı.

Beylikdüzü personeli eğitimden geçti
 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen Temel Afet Bilinci Eğitimi programının birinci oturumunda, ‘deprem ve olası afet durumunda nasıl davranılması gerektiği ve Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışan personellerin olası afet anı ve sonrasındaki görev ve sorumlulukları’ konularında personele bilgi veren Beylikdüzü Belediyesi Afet Yönetim ve Koordinasyon Büro Sorumlusu Murat Acar, kamu kurumlarının ve kamu kurumlarında çalışan amirler ile personellerin olası afet anında görevlerini eksiksiz yapmasının önemine de değindi. Eğitimin ikinci oturumunda ise Engelsiz, Erişilebilir Kent Düzenlemeleri ve Engellilerle İletişim Danışmanı Adem Kuyumcu ‘özel gereksinimli bireylere yönelik afet eğitimi, özel gereksinimli bireylerle iletişim’ konularında belediye personeline bilgilendirmede bulundu. Deprem ve olası afetlerde yaşanabilecek kayıpları en aza indirmek, tahliye işlemlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlamak adına çok önemli bilgilerin aktarıldığı Temel Afet Bilinci Eğitimi, 14 Kasım Perşembe gününe kadar devam edecek.


Afet anını önemsemek gerek


Temel Afet Bilinci Eğitimi’ndeki sunumunda, deprem ve olası afet durumunda nasıl davranılması gerektiği konusunda bilgiler aktaran Beylikdüzü Belediyesi Afet Yönetim ve Koordinasyon Büro Sorumlusu Murat Acar “Depremin ne zaman olacağı belli olmasa da biz, hazırlıklarımızı her an olacakmış gibi yapmalı ve olası bir deprem ve afet anında nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğrenmeliyiz. Deprem anında panik olarak asansör, merdiven ve pencerelere koşmak yerine ‘çök, kapan, tutun’pozisyonu alarak güvenli alanlarda sarsıntının geçmesini beklemek; sarsıntının ardından ise tahliye kurallarına uygun şekilde binanın boşaltılması gerekir.” dedi. Murat Acar, sunumunda, belediye personellerinin olası afet anındaki görev ve sorumlulukları hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 09:30

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER