CHP’NİN 97. KURULUŞ YILI BEYLİKDÜZÜ’NDE KUTLANDI

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beylikdüzü’ndeki 97. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katıldı. CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen törende konuşan Başkan Çalık, “CHP’nin bir üyesi olmaktan ve 97. yılını kutlamaktan oldukça mutluyum. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracak olan parti yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunu yapabilecek güce ve enerjiye sahip olduğumuzu biliyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP’NİN 97. KURULUŞ YILI BEYLİKDÜZÜ’NDE KUTLANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıldönümü Beylikdüzü’nde, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikle kutlandı. Büyükşehir Mahallesi Atatürk Parkı’nda Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Fevziye Pehlivan, CHP Beylikdüzü Kadın Kolları Başkanı Gülüs Ertürk, CHP Beylikdüzü Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Berk Çetin, meclis üyeleri, parti üyeleri ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen tören, pandemi koşullarına uygun olarak sınırlı sayıda kişi ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşti.

Çalık: Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracak olan parti yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir

Törendeki konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” sözleriyle başlayan Başkan Mehmet Murat Çalık, “Bu partinin bir üyesi olmaktan ve 97. yılını kutlamaktan oldukça mutluyum. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracak olan parti yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bunu yapabilecek güce ve enerjiye sahip olduğumuzu biliyorum. Birlikte olduğumuzda ne kadar güçlü olduğumuzu her birimiz biliyoruz. Bu örgüt, bu parti eğer isterse Türkiye’nin kurtuluşuna da imza atabileceğini defaaten gösterdi. Bizim amacımız partide iktidar olmak değil, bizim amacımız partiyi ülkede iktidara taşımak. Bunun için birlikte yeni hikâyeler ve yeni başarılar yazma mecburiyetindeyiz. Dönemin ruhu bize bu sorumluluğu yüklüyor. 97 yıl önce temeli atılmış CHP’nin fertleri olarak daha özgür bir Türkiye’yi kurma hayali ve mücadelesi içerisinde partimizin kuruluş yıldönümünü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Özer: Cumhuriyet Halk Partisi savaş meydanlarında kuruldu

Türkiye’yi çok partili siyasal sistemle tanıştıran Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıldönümünü kutlayan Turan Taşkın Özer ise törendeki konuşmasında, “Sadece bir parti olmasının ötesinde, tarihte eşi benzeri bulunmayan şekliyle savaş meydanlarında kurulmuş, ulusal kurtuluş mücadelesi vermiş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. kuruluş yıldönümünü yürekten ve büyük bir gururla kutluyorum. Bize ışık olan Cumhuriyetimizi ve partimizi bizlere emanet etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını da bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyorum. Türkiye’deki bütün dönüşümlerde imzası olan partimiz bugün de misyonu ve vizyonu gereği, tarihsel mirası ve birleştirici gücüyle bütünleşerek ve bütünleştirerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Programda aynı zamanda CHP Beylikdüzü Kadın Kolları Başkanı Gülüs Ertürk, CHP Beylikdüzü Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Berk Çetin’in de günün anlam önemine ilişkin konuşmalarının ardından çelenk koyma töreni düzenlendi. Dedesi Çanakkale’de şehit düşen 85 yaşındaki Hasan Karatekin’in Atatürk için yazdığı şiiri okuması ise törende gurur ve duygu dolu anların yaşanmasına sahne oldu.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER