Ahmet Özhan’dan engelli izcilere destek

Büyükçekmece’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen “Sevgimiz İlaç Olsun” konserinde sahne alan Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü davetlilerden tam not aldı.

Ahmet Özhan’dan engelli izcilere destek


 

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İsakoğlu Musiki Derneği ve Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyeleri tarafından düzenlenen “Sevgimiz İlaç Olsun” konserinde engelli izcileri yalnız bırakmayan sanatçı Ahmet Özhan, “Böyle duyarlı projelerin sıkça gündem olmasını gönülden arzu ediyorum” ifadesini kulandı.

Duygu dolu anlar yaşandı


Büyükçekmece Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İshakoğlu Musiki Derneği ve Büyükçekmece Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyeleri tarafından düzenlenen “Sevgimiz İlaç Olsun” konseri büyük beğeni topladı. İshakoğlu Musiki Derneği söylediği Nihavent makamından ilahilerle davetlilere doyumsuz bir gece yaşattı. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konser öncesi izci kulübü üyesi bir gencin annem şiirini okuması duygusal anlara sahne oldu. Öte yandan konsere Büyükçekmeceliler yoğun ilgi gösterirken etkinlik sonunda Türk Sanat ve Tasavvuf müziğinin önemli ismi Ahmet Özhan'a protokol tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

“Hayatlarını kolaylaştırmak için elden ne geliyorsa yapmak gerekir”

Dünya Engelliler Günü'nde engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve motivasyon sağlamak için projelerin devam etmesi gerektiğini söyleyen Ahmet Özhan, “Çok duyarlı bir gün engelliler günü ben aslında onları engelliler olarak görmüyorum. Özellikleri olan insanlar tabi ki onların hayatını kolaylaştırmak için elden ne geliyorsa yapmak gerekir. Üstelik bugünün özelliği ilk engelli izci grubunun burada sahne alacak olması. Onların marifetlerini göreceğiz. Engelli diye görülen kardeşlerimize motivasyon olacak. Böyle duyarlı projelerin sıkça gündem olmasını gönülden arzu ediyorum” diye konuştu.

“Sosyal yaşamın ayrılmaz parçalarıdır”

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Adem Yazır, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün ilçede yaşayan engelli vatandaşları sosyal yaşamın ayrılmaz birer parçası olarak kabul ettiğini belirterek, İshakoğlu Musiki Derneği üyeleri ve Kadir İshakoğlu’na, sanatçı Ahmet Özhan’a, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı’na, Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü Başkanı Bedriye Yılmaz’a teşekkür etti.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER