Alkent'te güvenlik Skandalı

Son 12 senede 300 bin TL aidat ödedi. 300 $’ a kamera taktırmadı. Villası 3 defa soyuldu. Hırsızlar yakalanamadı.

Alkent'te güvenlik Skandalı

İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı  Dilfeza Sokak da 2014 de 8 villa soyuldu. Bir gecede 3 villa birden soyan, saatlerce sokakta dolanan hırsızları Asil ve Çetin Güvenlik elemanları, amirleri göremedi. 16 villanın olduğu sokakda 8 villa soyuldu. 

 BİR AYLIK AİDAT PARASI 2 BİN TL YE 4 KAMERA TAKDIRMADI.

 Villası soyulanlardan derici A. Kadir Uludüz’ün evi bir senede 3 defa soyuldu. Yüzbinlerce TL zararı oldu. Değeri 3 milyon $ civarında olan, Amerikan tipi vilların olduğu yerde. Sözde Çamlıca Sitesi ev başı ayda 2 bin TL ( Asgari ücretin 2 katı. 700 dolar ) Senede 24 bin TL 8 bin dolar. Aidat topluyorlar. Sokak girişinde 2010 dan beri kanunsuzca konmuş, bariyer, güvenlik kulubesi, 24 saat güvenlik elemanı var. Senede toplanan aidat 6 milyon TL.

Buna rağmen Dilfeza  Sokak da bir senede 8 villa soyuldu. Ancak, evi 3 defa soyulan Uludüz. Bir aylık aidat parasına , 2 bin TL ye evine 4 kamera takdırsaydı. Hırsızlar daha rahat bulunacak. Polis hırsızlık olaylarını daha rahat aydınlatacaktı. Uludüz’ün son 12 senede yaklaşık 300 bin TL ( 100 bin dolar ) aidat ödedi. Evinin 4 bir yanına 4 kamera takdırmadı. Güvenliğe güvendi !!

 SADECE GAZETECİ DURSUN BORAN’IN VİLLASINDA 2007 DEN BERİ KAMERA VAR

 Dileza Sokakda bir senede villası 2 defa soyulanlardan gazeteci Dursun Boran’ın evindeki kameralara yakalanan hırsızlar. Polisin kısa zamanda faillere ulaşmasına yardımcı oldu. 

Boran her 2 olayda evdeydi. 2. ci hırsızlıkta Alarmın çalması ile Polis çağırmış. Dışarı çıkıp ruhsatlı silahıyla havaya ateş etmiş. Ancak tabancası tutukluk yapmıştı. Hırsızlık olaylarından sonra villasında kamera sayısını artırdı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 20:32

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER