Başkan Akgün: Bayramlar milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Ramazan ayının rahmet ve bereketinin ardından Ramazan Bayramı’nı siz değerli Büyükçekmece Ailem ile birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyim” dedi.

Başkan Akgün: Bayramlar milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Akgün mesajında şu ifadelere yer verdi:

   “Milletçe, barış, kardeşlik ve bereket iklimini tüm benliğimizle yaşamanın huzuruyla mübarek Ramazan Bayramı gününe kavuşmanın mutluluğunu, bir kez daha yaşıyoruz. Bayramlarımız birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kucaklaştıkları çok özel günlerdir.

Bayramlar bizi biz yapan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Milli ve dini duyguların, inançların örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir.   

   İnsanlarımızı kaynaştıran, toplumumuzu bütünleştiren bayramlar milletçe sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir. Bu bayramda da aile ve akrabalarımız başta olmak üzere dostlarımızı, komşularımızı unutmamalıyız. Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere daha özenle kucak açmalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerini, sıkıntılarını paylaşarak bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz.

   Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluklar getirmesini diler, tüm Büyükçekmece Ailemin bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER