Başkan Akgün: Öncelik her zaman kadın ve çocuklara

Büyükçekmece Belediyesi, vatandaşların ilgi alanlarına göre farklı alanlarda seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Başkan Akgün: Öncelik her zaman kadın ve çocuklara
Kendi alanlarında uzman olan konuşmacıların katıldığı ve vatandaşların fikir alışverişinde bulunması için çok sayıda seminer - söyleşi düzenleyen Büyükçekmece Belediyesi bu kez de "Büyükçekmece'nin Üretken Kadınları Söyleşisi"ne Dünya Kostümleri Müzesi'nde ev sahipliği yaptı.

Kadınların hayatta daha üretken ve azimli olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece bir kadın şehridir. Kadınlara ve çocuklara her zaman öncelik verilir.  


Siz değerli kadınlarımız için düzenlediğimiz seminerler devam edecek. Kadınlarımızın bu tür etkinliklere katılarak bilgi paylaşımında bulunmasını görmek çok sevindirici. Kadınlarımızın Büyükçekmece'de çok emeği var. Ülkemizin aydınlık geleceklere taşınmasında siz değerli kadınlarımız büyük rol oynuyorsunuz" dedi. Dr. Akgün, belediyenin sunduğu tüm imkanlardan kadınların yararlanması için çağrıda bulundu. Spordan sanata kadar her alanda kadınların faaliyet gösterebileceğini belirtti.   

Seminerin konuşmacısı Eczacı Yıldız Kartal, “Büyükçekmece'ye daha ne kadar katkıda bulunabiliriz, hangi konularda üretkenlik gösterebiliriz” soruları üzerine yoğunlaşarak, kendi deneyimlerinden yola çıkarak Büyükçekmeceli kadınlarla fikir alışverişinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 10:43

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER