Belediye Meclisi’nden Afrin kahramanlarına anlamlı destek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve 31 belediye meclis üyesi, Mart ayı meclis oturum haklarını Afrin kahramanı şehitlerimiz adına Mehmetçik Vakfına bağışladı.

Belediye Meclisi’nden Afrin kahramanlarına anlamlı destek

Büyükçekmece Belediyesi’nin 1550 çalışanı da geçtiğimiz ay maaşlarının bir günlük yevmiyesini, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’de 1 aylık maaşını Mehmetçik Vakfına bağışlamıştı.

Ortak önerge olarak gündeme alındı

Mart ayı birinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi anlamlı bir karara imza attı. Büyükçekmece Belediyesi’nin CHP ve Ak Parti grupları ile İYİ Parti meclis üyesinin ortak önergesi olarak alınan kararda, Mart ayı meclis oturum hakkı ücretleri Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Ak Parti Meclis Üyesi Taner Canbaz’ın bu yöndeki önerisi, CHP Grup Başkan Vekili Coşku Tanış’ın teklifiyle ortak önergeye dönüştürüldü.

Teklif oy birliğiyle kabul edildi

CHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tanış, “Büyükçekmece Belediye Meclisi CHP Grubu, Ak Parti Grubu ve İYİ Parti meclis üyesi arkadaşımızın ortak kararıyla, bütün meclis üyelerimizin Mart ayı oturum haklarını Afrin kahramanı şehitlerimizin ailelerine verilmesi için Mehmetçik Vakfına bağışlanması hususunda karar alınmasını teklif ediyoruz” yönündeki teklif yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi.

“Teşekkür ediyor ve kutluyorum”

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bu güzel teklif için meclisimize teşekkür ediyorum ve sizleri kutluyorum. Teklif oybirliğiyle kabul edilmiştir. Belediye başkanının, meclis başkanın ve belediye meclis üyelerinin Mart ayı oturumlarının tamamı Afrin kahramanlarına bağışlanmıştır. Geçtiğimiz ay belediye başkanı olarak benim maaşımın tamamı ve Büyükçekmece Belediye personelinin bir günlük yevmiyesi de kesilerek banka havalesi ile Afrin harekatı için bağışlanmıştır” açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 16:16

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER