Büyükçekmece Belediye Başkanı dolandırıcılara karşı uyarıcı videolar paylaştı

Büyükçekmece'de bayram tatilinde belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen şahıslar, imarsız tarla statüsündeki arazileri vatandaşlara satmak için sosyal medyadan video yayınladı.  Yayınlanan bu videolara karşı  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de vatandaşları uyararak, "Büyükçekmece'de 200, 300 metrekare 500 metrekare arsa olmaz. Planlı arsalarda bile arsanın minimum ölçüsü 2 bin metrekaredir. İnanmayın dolandırıcı hepsi" diye konuştu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı dolandırıcılara karşı uyarıcı videolar paylaştı

Büyükçekmece'de bayram süresince resmi izinde belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız göl arazilerini satmak için harekete geçti. Eskice bölgesindeki arazilerin videolarını çekerek sosyal medyada yayan şahıslar, 200-300 metrekarelik tarla olarak görünen ve imar izinsiz olan arazileri, vatandaşlara satmak için sosyal medya üzerinden videolar yayınladı. Akgün bu videolarda vatandaşlara seslenerek şunları söyledi:  'son fırsat, son arsa kaldı, son tarla' diyerek kandırmaya çalışıyorlar. Özellikle uzun tatil günlerinde, vatandaşın belediyeden istediği bilgiyi alamayacağını düşünerek reklamlar ilanlar veriyorlar. Sakın kimse inanmasın, sakın paranızı çöpe atmayın para çok kıymetli ve değerli.

Tatilde kapalı olduğu için belediyeden bilgi alınamayacağını fırsat bilen şahıslara karşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün uyarılarını yeniledi. Büyükçekmece'nin arazilerinin değerli olduğunu dikkat çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Çok geniş yeşil alanlara sahip. Yatay yapılaşması dikkat çekti özellikle pandemi sürecinden sonra. Bunu fırsat bilen dolandırıcı grup, imara kapalı olan yerleri örneği Büyükçekmece Göl havzasında olan Eskice Çiftliği Bölgesi.''

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2022, 19:11

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER