Büyükçekmece Belediyesi, Arda Kural İçin Harekete Geçti

Annesinin maddi sıkıntılar nedeniyle çıkmak zorunda kaldıkları evin bahçesinde yaşayan Arda Kural için hakete geçen Büyükçekmece Belediye Başkanı "Gerekenleri yapacağız" dedi.

Büyükçekmece Belediyesi, Arda Kural İçin Harekete Geçti

Bir dönem şizofreni tedavisi gören oyuncu Arda Kural'ın yaşadığı zorlukların basında yer almasından sonra yetkililer harekete geçti. Ev kirasını ödeyemedikleri için annesi ile yaşadıkları evi terk etmek zorunda kalan Kural için Büyükçekmece Belediyesi kolları sıvadı.

"GEREKENLERİ YAPACAĞIZ"

Hürriyet'te yer alan habere göre; Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yaptığı açıklamada "Sosyal belediyecilik en önemli önceliklerimizden… Bir oyuncu da olsa normal bir yurttaş da olsa aynı duyarlılığı gösteririz. Hemen, başkan yardımcısı arkadaşımı talimatlandıracağım. Arda Kural ve annesinin ihtiyaçları neyse bunları tespit edip gerekenleri yaparız. Tedavi edilmesi gerekirse bunun için uygun bir imkân yaratılır; öte yandan yaşadıkları ev sorunu için ise kira vb. ne tür destek gerekirse bunlar yapılır" dedi.

2012'DE ŞİZOFRENİ TEDAVİSİ GÖRMEYE BAŞLAMIŞTI

Bir zamanlar 'yerli Leonardo DiCaprio' olarak anılan ve dizilerin aranan oyuncuları arasında gösterilen Arda Kural, 2012 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde şizofreni tedavisi gördüğü haberleriyle gündeme gelmişti. Arda Kural'ın yaşadığı sıkıntılar zaman zaman da gündeme geliyordu.

Ancak en son annesi ile yaşadıkları evi boşaltmak zorunda kalmaları genç oyuncunun sevenlerini üzdü.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 12:03

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER