Büyükçekmece'den tüm dünyaya demokrasi dersi!

Büyükçekmece'de vatandaşların sürdürdüğü "Demokrasi Nöbeti"ne siyasi parti ayrımı gözetmeksizin herkesimden destek verilmesi, demokrasinin en güzel örneği olarak sergilenirken, tüm dünyaya da demokrasi dersi veriliyor.

Büyükçekmece'den tüm dünyaya demokrasi dersi!

Büyükçekmece'deki "Demokrasi Nöbeti"ne destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, el ele vererek antidemokratik darbe girişimini kınadılar.

 Topbaş ve Akgün el ele

 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı sokak çıkan ve darbecilere geçit vermeyen vatandaşların demokrasi nöbeti, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Büyükçekmece'de de sürüyor. Dün geceki nöbete AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün birlikte katılarak, birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Nöbete Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, AK Parti İlçe Başkanı İlker Gürbüz, CHP Büyükçekmece İlçe Başkanı H. Remzi Gökbulak, eski milletvekillerinden Mukadder Başeğmez ve belediye meclis üyeleri de destek verdi.

 "Yarınlarımızı beraber kuralım"

 Büyükçekmece'de konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlardan darbe karşıtı birlikteliği devam ettirmelerini ve hoşgörüyü elden bırakmamalarını isteyerek şöyle konuştu: Ortaya çıkan bu güzelliği kısır çekişmelere kurban etmeyelim. Yarınlarımızı beraberce kuralım. Bütün gücümüzle vatan ve millet için ne yapabiliriz buna bakalım. İhtilaller ancak kargaşa ve gerginlik olan ülkelerde başarılı olur. Bu nedenle lütfen artık toplumumuzda kargaşa olmasın. Su uyur düşman uyumaz. Bu nedenle nöbete devam…"

 "Demokrasiye olan inancın göstergesi"

 Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 15 Temmuz darbe girişimine karşın Türk milletinin ortaya koyduğu tavırla, dünyaya demokrasi dersi verdiğinin altını çizerek; “Bu dava demokrasiye ve Cumhuriyete sahip çıkma davasıdır. Bu dava Türkiye’nin demokrasiye olan inancının davasıdır. Bu dava laik, demokratik parlamenter sisteme sahip çıkma davasıdır. Bu dava milli iradeye sahip çıkanların davasıdır. Bu dava sadece partilerle sınırlandırılmamalıdır. Çünkü bu dava Türkiye Cumhuriyeti milletinin davası olmuştur. Biz sokaklardaysak, meydanlardaysak, nöbetteysek demokrasiye olan inancımızın göstergesidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 11:58

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER