Büyükçekmece'ye ağır misafir geldi

Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazdığı kitaplar ve binlerce Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tanınan Hanri Benazus, inşası sürmekte olan Büyükçekmece Atatürk Evi ile ilgili değerli katkılarda bulunmaya Büyükçekmece’ye geldi.

Büyükçekmece'ye ağır misafir geldi

Büyükçekmece halkının imece usulü ile destek verdiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir ölçülerle inşa edildiği Büyükçekmece Atatürk Evi ile ilgili Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile görüşen Hanri Benazus önemli fikirler ve tavsiyelerde bulundu.

Herkesin ‘’Atatürk’ün Leblebilerini Aşıran Çocuk’’ olarak tanıdığı Hanri Benazus, Atatürk ile tanışıp sohbet eden hayattaki son kişi. Türkiye’nin en geniş Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip Hanri Benazus ile görüşen Başkan Hasan Akgün duygularını şöyle dile getirdi:’’ Öncelikle inşası süren Atatürk Evi’mizle ilgili görüşmek üzere ilçemize teşrif eden Sayın Hanri Benazus ile tanışmış olmaktan onur ve mutluluk duydum.

Binlerce Atatürk fotoğrafı ile dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip ve 102 kitabın yazarı olarak kendisi ile birlikte olmak çok etkileyici oldu.’’

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER