Büyükçekmece’de festival hazırlıkları sürüyor

Büyükçekmece Belediyesi, Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin başlamasına sayılı günler kala çalışmalarını hızlandırdı.

Büyükçekmece’de festival hazırlıkları sürüyor

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne 64 ülkeden 1300 kültür ve sanat elçisi katılacak.

Pandemi nedeniyle son 2 yıldır kısıtlı şartlarda yapılan Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 29 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, uluslararası etkinlikleri, sergileri, halk konserlerinin yanı sıra dolu dolu geçecek kültür sanat aktiviteleri ile bir kez daha adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Dünya’nın en iyi festivali”

Hazırlıklar kapsamında ilçenin pek çok bölgesinde çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri festival etkinliklerinin gerçekleşeceği Kültürpark ve çevresindeki duvar ve koruganları resimlerle süslüyor. Büyükçekmece Belediyesi Sanat Akademisi eğitmenleri tarafından çizilen resimler festivale farklı bir güzellik ve anlam kazandırırken ilçe halkı tarafından da ilgi görüyor.

Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünya’nın en iyi kültür ve sanat festivali” ödülüne layık görülen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl da “en iyi” olmaya aday.

Haberdar

aslıhan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER