Büyükçekmeceliler Hıdırellez’i büyük bir coşkuyla kutladı

Büyükçekmece Belediyesi, baharın müjdecisi Hıdırellez’i şenliklerini Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Mimarsinan Mahallesi’nde kutladı.

Büyükçekmeceliler Hıdırellez’i büyük bir coşkuyla kutladı

Büyükçekmece Belediyesi, Mimarsinan Kalikıratya Romanları Kültür ve Dayanışma Derneği, Mimarsinan Selanik Langazlılar Roman Kültür Dayanışma Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen “Bir Dilek de Sen Tut” Hıdırellez Şenliği vatandaşların yoğun katılımı ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Hep bir ağıdan şarkılar söylendi

 

Mimarsinan Mahallesi’nde gerçekleştirilen Hıdırellez Şenliği’ne katılan vatandaşlar giyindikleri rengarenk kıyafetlerle ateşin üzerinden atlayarak iyi dileklerde bulundu.

Hep bir ağızdan şarkılar söyleyerek halaylar çeken Büyükçekmeceliler bahar mevsiminin güneşli ve güzel günlerini karşılamanın keyfini sürdü.

 

“Sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum”

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen Hıdırellez Şenliği’ne katılan Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Baharın müjdecisi Hıdırellez’i hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşadık. Hep birlikte şarkılar söyleyip oyunlar oynamanın keyfini sürdük. Sevgi, kardeşlik ve yardımlaşmanın günü olan Hıdırellez’in gelişini kutladık. Bu keyifli organizasyona katılmaktan ötürü mutluluk duydum. Hıdırellez Günü’nün herkese sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 13:29

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER