Dünya gençliğini “Barış ve Demokrasi” turunda buluştu

Büyükçekmece Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan 37 ülkeden bin genç sanat elçisi Boğaz turu yaptı.

Dünya gençliğini “Barış ve Demokrasi” turunda buluştu
Bu yıl 17’incisi düzenlenen ve teması Egemenlik, barış ve demokrasi olarak belirlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali birbirinden sürüyor.
Başkan Akgün tek tek ilgilendi 

Festival kapsamında her yıl geleneksel olarak yapılan Boğaz turu bu yılda Eminönü iskelesinden başlayıp Anadolu Kavağı’nda son buldu. Boğazın muhteşem manzarası karşısında büyülenen 1000 kültür ve sanat elçisi yol boyunca hep bir ağızdan kardeşlik türküleri söyledi. Boğaz Gezisi’ne katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, gün boyunca yabancı konuklarıyla tek ilgilendi.“Tüm dünyadaki fahri elçilerimiz”

Geleneksel hale gelen Boğaz Turu ile dünyanın farklı yerlerinden gelen yabancı konuklara İstanbul’un tüm güzelliklerini tanıtma fırsatı bulduklarını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Bu yıl festivalde 37 ülkeden 1000 genç sanatçıyı ağırlıyoruz. Bu gençler ülkelerine ve dünyanın neresine giderlerse gitsinler ülkemizin güzelliklerini anlatacaklardır. Onlar artık bizim fahri kültür ve sanat elçimizidir” ifadesini kullandı.

Şehir hatları vapuru

Başkan Akgün, şehir hatları vapuru kaptan ve personeline de teşekkür ederek, günün anısında bir plaket takdim etti. Boğaz turuna Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı, Türk Folklor Kurumu Başkanı ve Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu, tarihçi yazar Sacide Bolcan ve 
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 09:50

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER