Koronavirüs riskine aldırış etmeyip, Büyükçekmece sahiline akın ettiler!

İstanbul’da güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar,  yapılan tüm uyarılarına rağmen virüse aldırış etmeden Büyükçekmece sahillerine akın ettiler.

Koronavirüs riskine aldırış etmeyip, Büyükçekmece sahiline akın ettiler!

 

Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumların “mecbur kalmadıkça evden çıkmayın” uyarılarını dinlemeyen 7’den 70’e binlerce vatandaş Büyükçekmece sahili ve parklarına akın etti.

Belediye ekiplerinden “evinize dönün” ananonsu

Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı, vatandaşların mecbur kalınmadıkça dışarıya çıkmamaları için ‘Evde Kal' çağrısıyla uyarmıştı. İstanbul’un en çok rağbet gören sahillerinden biri olan Büyükçekmece kordonboyu, koronavirüs tehdidine rağmen bu hafta sonunda da onbinlerce kişinin tercihi oldu. Özellikle risk grubunda bulunan yaşlıların sokağa çıktığı ve parklarda oturduğu görüldü. Büyükçekmece Belediyesi’nce sürekli yapılan anonsları ve zabıta ekiplerinin uyarılarını dikkate almayan vatandaşlar günün ilerleyen saatlerine kadar sahilde aileleri ile birlikte zaman geçirdi.

Koronavirüsten korunma kılavuzu dağıtıldı

 

Büyükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyarırken bir yandan da “Koronavirüsten Korunma Kılavuzu” dağıttı. Büyükçekmece’nin bazı mahallelerinde ise halkın yoğun olarak zaman geçirdiği meydanlardaki banklar belediye ekipleri tarafından sökülerek kaldırıldı.

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER