Millet sandıkta hesap soracak!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, her seçim öncesinde Büyükçekmece halkına metro ve metrobüs sözü verilmesine karşın bugüne kadar bu sözün yerine getirilmediğini belirterek, "Bu millet size 31 Mart’ta metro ve metrobüsü sandıkta gösterecek” diye konuştu

Millet sandıkta hesap soracak!
İmar planları başta olmak üzere pek çok konuda bölge halkına yalan ve yanlış bilgiler verildiğini belirten CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Celaliye, Kumburgaz, Kamiloba ve Güzelce halkını başkalarıyla karıştırdılar. Buranın eğitim seviyesi İstanbul’un iki buçuk katı. Bizim üzerimizde zeka testi yapıyorlar. 25 yıldır Büyükçekmece’ye metro geleceğini ifade edenler usanmadan, utanmadan sıkılmadan hala ‘Bize oy verin size metro ve metrobüs getireceğiz’ diyor. Bu millet size 31 Mart’ta metro ve metrobüsü sandıkta gösterecek" diye konuştu.


Esenyurt komple beton

AK Parti adayı Mevlüt Uysal'ın Arnavutköy’de yaptığı bir konuşmada, 'Ak Parti’ye daha çok oy verenlere hizmet yaparım' dediğini dile getiren Akgün, "Bu beyan Türk belediyecilik tarihine kara bir leke olarak geçti. Başakşehir betonşehir oldu. Esenyurt komple beton. Boş binalar dolduğu zaman adam başına 50 santimetre kare yeşil saha düşmeyecek. Başakşehir’de yeşil alan bırakmayanlar şimdi gelmiş size daha yeşil Büyükçekmece diyor, yatay yapılaşma diyor. Çevirin kafanızı Başakşehir’e bir bakın beton yığınlarından başka ne verdiler ki orada yaşayan insanlara" eleştirisinde bulundu.


Ayıp oluyor biraz

Celaliye, Kamiloba, Kumburgaz bölgesinin imar planlarının siyasi malzeme yapıldığını belirten Hasan Akgün, "Plan genel olarak yapılıp, bitirildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Ak Parti’nin ve CHP’nin meclis üyelerinin oy birliğiyle 12 Ocak 2018 tarihinde geçti. Büyükşehir’in belediye başkanlığını hala karşımdaki aday sayın Mevlüt Uysal yapıyor. 7 gün içerisinde onaylayıp geçen sene ocak ayının sonunda bize göndermesi gerekirken 21 Aralık 2018’de meclisin onaylamış olduğu bu planı buraya aday olduğu için planlamaya geri gönderiyor. İmar planında bunları 1 kat indirin diyor. Geldiği zaman karşı adaya şunu sorunuz lütfen 12 Ocak 2018’de Büyükşehir Belediyesi’nin bütün üyelerinden oy birliğiyle geçen planlarınızı 1 ay içerisinde Büyükçekmece Belediyesi’ne askıya çıkmak için neden göndermediniz? 21 Aralık 2018’de Planlama Müdürlüğü’ne gönderirken not olarak ne yazdınız? 1 kat indirin diye yazdırdınız mı? Hayır derse ya siz ya da Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar sahtedir. Bu projeleri durdurduktan sonra size metrobüs getireceğim deme hakkı yok. Ayıp oluyor biraz. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan sonra Ekrem İmamoğlu’yla beraber bunların yapamadıkları her şeyi birlikte yapacağız. Türkiye, İstanbul değişecek. Herkesi kucaklamak insani görevimizdir" ifadelerini kullandı.


Mezarlık yerlerimizi aldılar

Tartışmalı mezarlık yerleri için de açıklamada bulunan Hasan Akgün, "Büyükçekmece Belediyesi’nden devralınan mezarlıklara sadece Büyükçekmece’de yaşayanların definleri yapılacaktır. Altında imzam var. Mezarlık yerlerini bize atıfta bulunarak aleyhimize kullanmaya çalışıyorlar. Ama bu imza onlara ait. Bütün köylerimizin mezarlıkları 50 sene yeterdi. Bizi kandırdılar. Mezarlık yerlerimizi aldılar. 3 sene sonra yer kalmadı. Gerçekleri bilin ona göre muhakemenizi yapın. Büyükçekmece Belediyesi sizin hizmet evinizdir. Daha çok yapacak işlerimiz var. Önümüzdeki dönemde de yine sizlerle birlikte yapacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 09:03

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER