Mimarsinan Köprüsü'nde tehlike büyüyor!

Büyükçekmece E-5 Karayolu üzerinde bulunan Edirne - Büyükçekmece istikametindeki Mimarsinan Köprüsü'nün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar başladı.

Mimarsinan Köprüsü'nde tehlike büyüyor!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün geçtiğimiz ay gündeme getirdiği, E-5 Karayolu üzerindeki, Mimarsinan Köprüsü'ndeki çökme tehlikesinin ardından şimdi de, karşı istikametteki köprünün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar oluştu.

 Köprüde tehlike büyüyor

 Büyükçekmece Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci oturumunu Sinanoba Gölet Kafe'de gerçekleştirdi. Bir önceki meclis gündemine gelen ve komisyonlara havale eden maddeler görüşülerek kabul edildi. Büyükçekmece Belediyesi'nin Temmuz ayı ikinci oturumunda konuşan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'nin Edirne yönüne gidiş ve gelişi sağlayan her iki köprüde de çökme tehlikesi oluşmaya başladığını, tehlikenin de her geçen gün daha arttığını söyledi. "Can ve mal tehdidi ile karşı karşıyayız"

 Geçtiğimiz aylarda Mimarsinan Köprüsü'nün, Büyükçekmece'den Edirne yönüne gidiş istikametinde kalan bölümünde çökmeler oluştuğunu ve bu durumu gündeme taşıdıklarını hatırlatan Akgün; "Şimdi de köprünün Güney'inde kalan geliş istikametindeki diğer köprünün taşıyıcı kolonlarında yarılmalar başladı. Taşıyıcı kolonların tamamında yarılmalar ve patlamalar gözleniyor. E-5 Karayolu üzerindeki Mimarsinan Köprüsü'nün geliş ve gidiş yönlerinde ciddi sıkıntılar var.Can ve mal tehlikesi ile karşı karşıyayız. Köprünün ilk bölümündeki tehlikenin gündeme gelmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi, köprü konusunu programına aldı. Ancak zaman geçmeden çalışmalara başlanmalıdır. Acil olarak önce Kuzey'deki köprü yıkılıp yenisi yapılmalıdır. Sonra da Güney'deki köprü yıkılarak yenilenmelidir. Aksi bir durumda hiç kimse bu sorumluluğun altından kalkamaz" dedi.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 10:03

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER