Muhammed Ali adı Büyükçekmece’de yaşayacak

Büyükçekmece Belediye Meclisi, oybirliği ile efsane boksör Muhammed Ali adını şehirde bulunan bir parka verme kararı aldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “özgürlük savunucusu ve ezilenlerin temsilcisi Muhammed Ali’nin adını Büyükçekmece’de bir parkta yaşatacağız. Bu bizim için büyük bir gurur ve onurdur” dedi.

Muhammed Ali adı Büyükçekmece’de yaşayacak

Başkan Dr. Akgün: Muhammed Ali ezilenlerin temsilcisi, özgürlüğün sesiydi.

Başkan Dr. Hasan Akgün şöyle konuştu: “Muhammed Ali sadece bir sporcu değil, güzel ahlakı ve ezilenleri temsil eden saygın bir kişilikti. Bütün dünyanın sevdiği ve onayladığı bir kişiydi. Zaten böyle bir kişi olduğu için cenazesine dünyanın dört bir yanından devlet büyükleri, sporcular, sanatçılar katılıyor. Ülkemizi temsilen Sayın Cumhurbaşkanı’nın cenazeye katılıyor olması da Muhammed Ali’nin ülkemizde de ne kadar sevildiğini, sayıldığını gösteriyor…” 

Muhammed Ali’nin adının bir parka verilmesi Meclis’te grubu bulunan her iki partinin ortak önergesiyle meclis gündemine geldi. Yapılan oylama sonucunda da önerge oy birliği ile kabul edildi.  Alınan karar kısa bir süre içinde Büyükçekmece’de yapılan bir parkta hayata geçirilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 16:47

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER