Park içerisine çim amfi

Büyükçekmece Belediyesi tarafından Büyük Atatürk Parkı içerisine yapılan 2 bin metrekare alana sahip çim amfi, doğal bir ortamda eğlenme ve dinlenme imkanı sunacak.

Park içerisine çim amfi

İstanbul’un en büyük mahalle parklarından olan Büyük Atatürk Parkı içinde yapılan çim amfi özellikle yaz aylarında birbirinden renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Doğal bir ortama sahip

Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce 2 bin metrekare alan üzerine kurulan çim amfi, arazinin doğal eğiminden faydalanılarak projelendirildi. Betonarme malzeme kullanılmadan yapılan amfi, ilçe halkını kültürel ve sanatsal etkinliklerde buluşturacak doğal bir ortama sahip. Gerektiğinde demontable sahne kurulabilecek olan amfide yazlık sinema gösterimleri de yapılabilecek. Çim amfinin kültürel ve sosyal anlamda önemli bir hizmete ev sahipliği yapacağını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çim amfi doğal bir ortamda eğlenme, dinlenme imkanı sunacak. Özellikle yaz aylarında halkımızın buluşma noktası olup, sosyal ve kültürel etkinliklerin merkezi olacaktır” dedi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER