Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen “Uluslararası Fotoğraf Yarışması”nda altın ve bronz madalya Türk fotoğrafçıların oldu.

Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Dünyanın dört bir yanından 283 fotoğrafçının, 982 adet fotoğrafla katıldığı yarışmada altın madalyayı Türkiye'den Melih Karakaya kazandı. 

 Başkan Akgün kutladı

 Prof. Güler Ertan, Doç Oktay Çolak, İbrahim Zaman, Burak Şenbak ve Hürriyet Akın'dan oluşan jüri tarafından belirlenen 10 fotoğraf ödüle layık görülürken, 50 fotoğrafta sergileme ödülü kazandı. Kendisi de hobi olarak fotoğrafla uğraşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, dereceye giren tüm fotoğrafçıları kutlayarak ve yarışmaya ilgi gösteren tüm fotoğrafçılara teşekkür etti.

 Dereceye giren fotoğrafçılar

 Büyükçekmece Belediyesi'nce bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nda ilk üç şu şekilde belirlendi:

FIAP Altın Madalya Melih Karakaya (Türkiye), FIAP Gümüş Madalya  Laki Krisztina (Macaristan), FIAP Bronz Madalya İhsan İlze (Türkiye)

Yarışmada FIAP Mansiyon ödülleri kazanan isimler ise şunlar oldu:

Şevki Silan (Türkiye), Tien Quang Nyguen (Vietnam), Evrim Sönmez (Türkiye), Kemal Özkılıç (Türkiye), Rajdeep Biswas (Hindistan) ve Güray Kuzu (Türkiye)

Yarışmaya gönderilen fotoğraflardan  50 tanesi de, jüri tarafından sergilenmeye layık görüldü.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 12:02

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER