Yüzde bin kentsel dönüşüm diyorum!

Beykent Sitesi yönetici ve sakinleri ile bir araya gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 1998 Deprem Yönetmeliği öncesinde yapılan tüm binalar için kentsel dönüşümün gerekli olduğunu savundu.

Yüzde bin kentsel dönüşüm diyorum!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, teknik heyetiyle birlikte katıldığı toplantıda Beykent Sitesi sakinlerinin ulaşım, otopark ve kentsel dönüşüme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Her daireye 1 kapalı otopark

 

Beykent bölgesinde yaşanan trafik yoğunluğu ve otopark sorunu hakkında site sakinlerini bilgilendiren Başkan Akgün, Beykent Sitesi’nde 309 daire bulunduğunu belirterek; “Bölgedeki okulların sayısının artması ve nüfus yoğunluğunun sürekli artış göstermesi bu sorunu da beraberinde getirdi. Yeraltına 6 metre inilerek 2 katlı 700 araçlık bir kapalı otopark yapılabilir. Ayrıca bir de siteye ait 200 araçlık açık otopark bulunuyor. Her daireye 1 adet kapalı otopark yeri tahsis edilmesi koşuluyla ve yap işlet devret modeliyle otopark sorununu çözebilirsiniz. Bizde Büyükçekmece Belediyesi olarak bu konuda size gereken teknik desteği sağlarız” ifadesini kullandı.

 

“Kentsel dönüşümden yanayım”

 

Site sakinlerinin kentsel dönüşüme yönelik sorularını da yanıtlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 1998 Deprem Yönetmeliği öncesinde yapılan tüm binalar için kentsel dönüşümün gerekli olduğunun altını çizerek; “Beykent Site sakinleri olarak hep birlikte bir karar vermeniz gerekiyor. Biz kentsel dönüşüm istiyoruz, derseniz bizde belediye olarak size her türlü teknik desteği verir yol gösteririz. Ancak bana sorarsanız yüzde bin kentsel dönüşüm derim. Hem evlerinizde güven içinde yaşamınızı sürdürebilmeniz açısından, hem de evlerinizin rant değerinin artması adına kentsel dönüşüm önemli bir fırsattır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 11:59

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER