Zabıtadan raf ve kasalardaki fiyat farkına ceza

Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı zincir marketlerde denetimleri sıklaştırdı.

Zabıtadan raf ve kasalardaki fiyat farkına ceza

Yılbaşı öncesinde denetimlerini sıklaştıran Zabıta ekipleri, vatandaşın mağdur olmaması için raflardan aldıkları ürünlerin etiketlerini kasa fiyatları ile karşılaştırdı. Fiyat farkı tespit edilen marketler uyarılarak tutanak tutuldu.

Vatandaşlardan gelen şikayetler dikkate alındı

Büyükçekmece ilçesinde faaliyet gösteren marketlerde denetimler arttırıldı. Son zamanlarda vatandaşlardan gelen “raf fiyatı ile kasadaki fiyat farklı çıkıyor” yönündeki şikayetleri dikkate alan Büyükçekmece Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  6502 sayılı Tüketici Koruma Kanunu kapsamında denetimler yapıyor. Marketleri tek tek gezen zabıta ekipleri reyonlardaki ürünlerin fiyat etiketlerini kasa fiyatları ile karşılaştırdı. Raf fiyatı ve kasa fiyatı arasında fark tespit edilen marketlere tutanak tutuldu. Zabıta ekipleri, fiyat etiketi bulunmayan marketleri de uyardı. Zabıta ayrıca marketlerde stok denetimi de yaptı. Denetimler sırasında fiyat farklılığı tespit edilen marketlere tutulan tutanaklar Tüketici Mahkemesi Heyeti’ne gönderilecek.

Büyükçekmece’de denetimler aralıksız olarak sürdürülecek.

...

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER