BAŞKAN MESUT ÜNER “YERİNDE DÖNÜŞÜM İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN…”

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner vatandaşlara yerinde ve gönüllü kentsel dönüşümün başlama müjdesini verdi. İlçedeki ilk yıkım Başkan Mesut Üner’in takibinde gerçekleşti.

BAŞKAN MESUT ÜNER “YERİNDE DÖNÜŞÜM İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN…”

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, “Çatalca’mızda, geleceğimizi, çocuklarımıza emanet edeceğimiz ilçemizi korumak adına, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını artırmak ve daha güvenli evlerde yaşamalarını sağlamak için yerinde ve gönüllü kentsel dönüşümü başlattık” sözleriyle vatandaşlara müjdeyi verdi.

 Çatalca’da yerinde ve gönüllü kentsel dönüşümün ilk adımı İlke Evleri Sitesi’nin yıkılması ile başladı. Belediye Başkanı Mesut Üner’in ve ekiplerinin takibi altında gerçekleşen yıkım ile deprem riski altında olan binaların sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürülmesi projesi hayata geçirildi.

Deprem riski varken dönüşüm kaçınılmaz

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner yaptığı açıklamada, “'Bizler çalışmalarımızı “Önce insan ”diyerek yapıyoruz. Ülkemizde deprem gerçeğiyle yaşıyoruz ve bu kentsel dönüşüm ihtiyacını çok daha fazla ortaya koyuyor. İlçemizde de kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm anlayışımızla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız öncülüğünde, vatandaşlarımız mağdur edilmeden hayata geçiriyoruz.

Çatalca’mızda mevcut yapıların eskimesi ve deprem riski sebebiyle kaçınılmaz hale gelen yerinde dönüşüm için bizler belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapacak vatandaşlarımızın yanında olacağız.

Bize müracaat eden ve yerinde dönüşüm talebinde bulunan vatandaşlarımıza İlke Evleri Sitemizde olduğu gibi her zaman destek olmaya hazırız. Binasının durumu riskli olan vatandaşlarımız belediyemizin ilgili birimleri ile iletişim kurarak teknik destek alabilirler. Gerekli görülen yerlerde kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatarak vatandaşlarımızla birlikte atılması gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

Yerinde, gönüllü kentsel dönüşüm ile vatandaşlarımızın yaşam standartları artacak ve daha güvenli evlerde yaşayacaklar. Ben şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER