Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım toplantısına katıldı

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım toplantısına katılarak istişarelerde bulundu.

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım toplantısına katıldı

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, hayata geçirdiği belediyeye ait Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin tanıtım toplantısını dezavantajlı vatandaşlar ve aileleri ile bir araya gelerek yaptı.

Nazım Özbay Kültür Merkezimizde düzenlenen tanıtım ve istişare toplantısında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde görev alan konusunun uzmanı Eğitmenler, Fizyoterapistler ve Psikologlar da hazır bulundu.

Merkezde 4 eğitim programı uygulanacak

Başkanımız Mesut Üner’in öğrenciler ve aileleri ile tek tek ilgilendiği toplantı Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tanıtım videosunun hep birlikte izlenmesi ile başladı.

Toplam 3312 m² kullanım alanına ve 3184 m² bahçeye sahip merkezde, Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı olmak üzere 4 eğitim programı uygulanacak.

Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde; Eğitmenler tarafından Bireysel ve Grup Eğitimlerinin verileceği, 3 adet Bireysel Sınıf, 3 adet Grup Eğitimi Sınıfı ve 1 Adet 2 öğrenci kapasiteli Fizyoterapi Sınıfı yer alırken aynı zamanda hem öğrenci hem de velilerimize yönelik Psikolojik Destek Aile Eğitimi Programı da verilecek.

Kapsamlı programların uygulandığı merkezde; Özel Eğitim Alanı Eğitmenler, Fizyoterapistler, Psikolog ve Usta Öğreticiler tarafından velilerin ihtiyaç duyarak talep ettiği Dil Konuşma Terapileri ve Beden Eğitmeni eşliğinde spor programı da yer alacak.

Öğrencilere ücretsiz servis müjdesi

“Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok” diyen ve ilçemizi kapsamlı bir rehabilitasyon merkezi ile buluşturan Başkanımız Mesut Üner, toplantıda öğrenci ve velilerimize bir müjde daha verdi.

Özel Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerimiz için ilçemizin her mahallesinden ücretsiz servis tahsis edileceğini söyleyen Başkanımız Mesut Üner’in sözleri engel tanımayan bireylerimiz ve ailelerinde büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılık buldu.

Tanıtım videosu katılımcılar tarafından büyük bir memnuniyet ile izlendikten sonra Rehabilitasyon Merkezimizin konusunun uzmanı kadrolarımız; çalışma projeleri ve stratejileri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunarak, katılımcı velilerden gelen öneri, görüş ve fikirleri dinlediler.

"Çatalca'mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz"

Katılımcı aileler tarafından büyük bir memnuniyet ile takip edilen toplantı Başkanımız Mesut Üner’in kapanış konuşması ile son buldu.

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada; ‘’Bugün burada benim için de çok önemli ve kıymetli bir hizmetimiz için bir araya geldik. Toplantımıza katılım sağlayan değerli kardeşlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bizler, insan odaklı hizmet anlayışımız ile ilçemizde çalışmalar yapıyor yine bu amaç doğrultusunda ilçemizin ihtiyacı olan yatırımları yapıyoruz.

Engel tanımayan kardeşlerimize ne yapsak, yeterli olmaz. Bu düşünce bizim her zaman çalışmalarımıza yön vermiştir. Çalışmalarımızın sonucu olarak sizlerin hizmetine, modern ekip ve ekipmanlarımız ile birlikte Rehabilitasyon Merkezimizi sunmuş bulunuyoruz.

Rehabilitasyon Merkezimizi sizler ile birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda fikirleriniz bizler için değerli. Çok verimli bir toplantı oldu. Şunu çok iyi bilin ki, Çatalca’mızda bu zorlu hayat yolculuğunda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Özel Çatalca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’miz ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER