Çatalca'da çiftçi bayramı

İstanbul’un tarım ilçelerinden olan Çatalca’ da emeğiyle toprağı işleyen çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, İlçe Kaymakamlığı, Çatalca Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası iş birliğiyle "Çiftçi Bayramı" etkinliği kapsamında kutlandı.

Çatalca'da çiftçi bayramı

 Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen etkinlikte Belediye Başkanı Mesut Üner, emeğiyle tarımı ayakta tutan çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik etti.

Fide dağıtıldı

Ferhatpaşa İlköğretim Okulu'nun önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar tarım araçlarının da katıldığı kortej yürüyüşü, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumun ardından Çatalca Belediyesi tarafından yetiştirilen domates, biber, karpuz, mısır, patlıcan gibi yörede yetişen tohum ve fideler halka dağıtıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Üner ardından Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu "Ev ve süs hayvanları satış Sertifika Eğitimi" programına katılarak sertifika almaya hak kazanan vatandaşlara sertifikalarını takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 08:58

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER